Strona główna » Rozbito zorganizowaną grupę narkotykową
WYDARZENIA

Rozbito zorganizowaną grupę narkotykową

Rezultatem czynności operacyjnych Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Krakowie było rozpracowanie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków. W tej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Krakowie 1 Wydział Śledczy.

Sprawa dotyczy funkcjonowania w okolicach Suchej Beskidzkiej, zorganizowanej grupy przestępczej, ukierunkowanej na popełnianie przestępstw stypizowanych w ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, w szczególności na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości marihuany, amfetaminy, tabletek ecstazy i mefedronu. Jak ustalono, w trakcie funkcjonowania grupy, jej członkowie wprowadzili do obrotu ponad 5 kilogramów narkotyków.

W dniach 12 i 13 października 2021 roku funkcjonariusze wydziałów dw. z przestępczością narkotykową z krakowskiej komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej wraz z policjantami innych wydziałów kryminalnych komendy wojewódzkiej jak też funkcjonariuszami z samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych Policji z Krakowa i Radomia (w sumie w działania zaangażowanych było 126 policjantów) na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie dokonali licznych przeszukań i szeregu innych czynności procesowych.

W ich wyniku na terenie powiatu suskiego i sądeckiego zatrzymano 13 osób zamieszanych w handel narkotykami, w tym 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej. U zatrzymanych podejrzanych zabezpieczono należący do nich majątek o łącznej wartości ponad 50 000 zł.

Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie, sąd zastosował wobec 7 zatrzymanych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a w stosunku do pozostałych zatrzymanych osób zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze nie izolacyjnym w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekraczania granicy.

Podejrzanym za zarzucane im przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz