Strona główna » 5 lat AKTYWNEJ GODZINY
Brak kategorii SPORT I REKREACJA

5 lat AKTYWNEJ GODZINY

Mijający czas skłania nie tylko do refleksji i podsumowań, ale przede wszystkim pozwala planować na nowo i jeszcze z większym zaangażowaniem.

Z tego względu piąte urodziny Aktywnej Godziny, obchodzone w październiku 2022 r.,  przy wspólnym torcie zebrały wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że idea zapoczątkowana w skromnym gronie ostatecznie zachęciła do wspólnej aktywność wiele osób.  

W gronie niedzielnych, wtorkowych i czwartkowych „spotkań w biegu” znaleźli się nie tylko mieszkańcy gminy Spytkowice, ale także goście z Ukrainy, Słowacji, Niemiec, USA. Wspólna pasja pozwoliła na stworzenie grupy nieustannie otwartej na nowych uczestników, dzięki czemu okoliczne krajobrazy Doliny Karpia zyskały nowych wielbicieli.

Trzeba bowiem podkreślić, że taka aktywność wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale przede wszystkim pozwala na rozwijanie kompetencji społecznych, których walorem stają się wspólne plany weekendowe a nawet wakacyjne. Dodatkowym atutem cyklicznych spotkań jest determinacja, która sprawia, że mimo wielu przeszkód i tygodniowych obowiązków, człowiek czuje potrzebę spotkania się przy spytkowickim zamku, gdzie od dnia 1 września 2022 r. oficjalnie została zamontowana tablica z nazwą ulicy Aktywnej Godziny.

Warto podkreślić, że jest to ewenement na skalę kraju, zwłaszcza, że czas pandemii nie wpłynął negatywnie na aktywność grupy. Oficjalne miejsce nie ogranicza biegających tylko do wałów wiślanych. Wielokrotnie inicjowana jest aktywność na terenie Zatora, Bachowic, Ryczowa, Alwerni, a nawet w miejscach, w których aktualnie ktoś z grupy przebywa.

Trzeba bowiem pamiętać, że celem Aktywnej Godziny jest zapobieganie chorobom cywilizacyjnym oraz propagowanie różnych form aktywności (nordic walking, jazda na rowerze, gimnastyka ogólnorozwojowa, spacer, pływanie).

            Konieczność trwania tej inicjatywy wymaga zaangażowania kolejnych pokoleń do współpracy, dlatego:
– zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 9.00 na wspólny pierwszy kilometr aktywności,
– zachęcamy do dołączenia do grupy SPYTAKTIV na messengerze, FB,
– uwrażliwiamy na potrzebę promowania zdrowego stylu życia wśród najmłodszych,
– udowadniamy, że nawet najgorszy czas można pokonać siłą endorfin pojawiających się wraz z przebytymi kilometrami,
– informujemy, że roczny cykl spotkań Aktywnej Godziny daje 156 godzin aktywności w roku, co w ciągu 5 lat przekłada się na 780 godzin pozytywnego wysiłku fizycznego.

Z pozdrowieniem wypełnionym siłą endorfin,
Zespół SPYTAKTIV

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz