Strona główna » Słowem i obrazem w Stryszowie
Co? Gdzie? Kiedy?

Słowem i obrazem w Stryszowie

Już w sobotę (19 listopada) o godzinie 17:00 w Dworze w Stryszowie będzie można wysłuchać wykładu „Słowem i obrazem. Najważniejsze wypowiedzi znanych fotografów”.

Podczas wykładu zostaną omówione wypowiedzi teoretyczne polskich oraz zagranicznych fotografów. Mistrzowie obiektywu przemawiają bowiem do swych odbiorców nie tylko za pośrednictwem obrazów, ale snują także o swej działalności refleksję teoretyczną. Dzięki temu dziś mówimy m.in. o “decydującym momencie” (H. Cartier-Bresson), o potrzebie “bliskości w stosunku do tematu” (R. Capa), a także o tym, aby nigdy nie chować aparatu do plecaka, bo rzeczywistość potrafi zaskoczyć (J. McNelly). Za każdą z tych wypowiedzi kryje się bogate doświadczenie ich autorów. Wybranym uwagom teoretycznym towarzyszył będzie pokaz znanych lub mniej znanych fotografii.

Prowadzący: dr Marcin Kania, który należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Historyków Fotografii oraz Myślenickiej Grupy Fotograficznej. Posiada tytuł artysty fotografa RP. Jest autorem licznych inicjatyw promujących fotografię polską i zagraniczną. Do roku 2022 prowadził elektroniczne czasopismo “mgFoto Magazyn”. W “Gazecie Myślenickiej” prowadzi stały dział poświęcony historii i teorii fotografii.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz