Strona główna » Ambulans na jubileusz OSP Wadowice
ZDROWIE

Ambulans na jubileusz OSP Wadowice

W przyszłym roku Grupa Medyczna, działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wadowicach, będzie obchodzić 15-lecie swojego powstania. W związku z tym strażacy-ochotnicy postanowili w wyjątkowy sposób uczcić tę okrągłą rocznicę.

Pragną pozyskać fundusze na zakup Ambulansu, który będzie ukoronowaniem ich 15-letniej służby dla mieszkańców Wadowic i okolic. Grupa Medyczna powstała w 2009 roku i przez cały czas swojego istnienia uczestniczyła w wielu istotnych wydarzeniach różnej rangi.

Ratownicy brali udział m.in. w zabezpieczeniach takich imprez jak: Światowe Dni Młodzieży w Wadowicach, Pogrzeb Pary Prezydenckiej w Krakowie, Orszak Trzech Króli z udziałem Pary Prezydenckiej, liczne koncerty i imprezy plenerowe czy eventy sportowe. Krótko mówiąc, byli wszędzie tam, gdzie niezbędne było zabezpieczenie medyczne.

Wadowiczanie mogą kojarzyć ich czerwone ubrania z wielu państwowych czy kościelnych imprez, podczas których ochotnicy dbali o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, często niosąc nieocenioną pomoc członkom pocztów sztandarowych czy zwykłych wiernych.

W 2017 roku jednostka została wpisana do rejestru jednostek współpracujących z Państwowym Ratownictwem Medycznym. Grupa posiada bardzo bogate zaplecze dydaktyczne, dzięki czemu może szkolić z zakresu pierwszej pomocy na bardzo wysokim poziomie, co daje efekty w realnych działaniach.

Aktualnie strażacy utworzyli zbiórkę na platformie POMAGAM.PL, aby dozbierać brakującą kwotę do wymarzonego samochodu ratownictwa medycznego dla wszystkich znanego jako AMBULANS.

Link do zbiórki pomagam.pl/fa93p8

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz