Strona główna » Zapisz się na wakacyjne zajęcia w bibliotece!
WYDARZENIA

Zapisz się na wakacyjne zajęcia w bibliotece!

Jeśli chcecie, aby wasze pociechy spędziły wakacyjny czas w twórczy i ciekawy sposób koniecznie zapiszcie je na wakacyjne zajęcia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej!

W tym roku  w ramach wakacyjnych zajęć Wadowicka Biblioteka Publiczna realizuje projekt, mający na celu zachęcanie młodych ludzi do twórczego i kreatywnego spędzania czasu wolnego. „Radość bez uzależnień” to cykl cotygodniowych spotkań dla dzieci i młodzieży, które będą atrakcyjną alternatywą dla zagrożeń i uzależnień, czyhających na nich we współczesnym świecie. 

Podczas wakacji młodzi ludzie z Gminy Wadowice będą mogli uczestniczyć w różnych bezpłatnych warsztatach. Lipcowe zajęcia rozpoczniemy przedstawieniem „Skarb to nie tylko złoto”, które uświadomi dzieciom, że są wartości znacznie cenniejsze niż dobra materialne. Następnie naszą bibliotekę odwiedzą ”szaleni naukowcy” , którzy przeprowadzą najróżniejsze eksperymenty fizyczno-chemiczne – zdradzimy, że będzie wybuchowo!

Na naszych zajęciach nie zabraknie również prac twórczych! Tym razem będziemy tworzyć własne zegary (będą świetną ozdobą do dziecięcych pokoi) oraz kolorowe, pachnące świece żelowe! Z kolei młodzież (od 15 lat)  będzie mogła spróbować swoich sił w tworzeniu witraży – po tych zajęciach obsługa szlifierki i lutownicy nie będzie stanowić dla nich żadnego problemu!

Mamy też specjalną atrakcję dla miłośników sztuki cyrkowej! Warsztaty cyrkowe to godzina zabawy wypełniona  kolorowymi rekwizytami, ciekawostkami dotyczącymi pracy cyrkowca, praktycznymi ćwiczeniami i zadaniami dla dzieci – kręcenie talerzykami, żonglerka piłeczkami, zabawy zręcznościowe, kręcenie poi, chodzenie na szczudłach itp.

W ramach wakacyjnych zajęć naszą bibliotekę odwiedzi również mobilne planetarium, w którym będą wyświetlane multimedialne pokazy dostosowane do wieku dziecka (godz. 10:00 – dzieci w wieku 6-8 lat; godz. 11:00 – 9-11 lat, godz. 12:00 – 12-14 lat). Po tych zajęciach kosmos z pewnością nie będzie miał już przed nami tyle tajemnic! 

Oczywiście podczas wakacyjnych zajęć nie zabraknie słodkości…a nic nie smakuje lepiej niż nasze własne wyroby! Tak więc w lipcu będziemy tworzyć pyszne, kolorowe lizaki, natomiast w sierpniu czeka nas zabawa czekoladą i mnóstwo czekoladowych pyszności!

Dodatkowo przed każdymi warsztatami odbędą się krótkie  pogadanki z dziećmi na temat różnych zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z nałogami i niezdrowym trybem życia. Dyskusje poprowadzą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach oraz policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Cykl wakacyjnych spotkań zakończy Piknik Profilaktyczny, który odbędzie się  30 sierpnia w  Parku Miejskim w Wadowicach. Na najmłodszych będzie czekać tam mnóstwo atrakcji m.in. ciekawie zajęcia animacyjne i profilaktyczne, bańki mydlane, balonowe zoo,  malowanie twarzy i wiele innych!

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z terenu Gminy Wadowice (kategorie wiekowe wyszczególniono na plakacie) i są BEZPŁATNE! W związku z ograniczoną ilością miejsc na spotkania obowiązują zapisy osobiste lub telefoniczne (33 823 46 18)!

Cykl zajęć wakacyjno-profilaktycznych sfinansowano ze środków Gminy Wadowice.

REKLAMA

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz