Strona główna » Artystyczne podsumowanie roku w WCK!
STYL ŻYCIA

Artystyczne podsumowanie roku w WCK!

Po wielu miesiącach prób i zajęć Wadowickie Centrum Kultury podsumowało efekt artystycznej pracy dzieci, młodzieży i dorosłych. Na scenie WCK zaprezentowały się zespoły taneczne, teatralne oraz wokalne. Swoje prace na wystawie w holu teatralnym WCK, wyeksponowali również uczestnicy warsztatów plastycznych, ceramicznych, modelarskich oraz Małych Rąk Dzieła.

Miniony tydzień w WCK obfitował w różnorodne, ciekawe oraz żywiołowe wydarzenia! Serce publiczności skradły dwa premierowe spektakle w wykonaniu najmłodszych grup teatralnych: „Piccolo” zaprezentowało spektakl pt. „Pręcik”, a „Sokoliki” swoim autorskim spektaklem pt. „Las zapomnianych słów” wzruszyły nie tylko rodziców!

Z kolei ekspozycja prac plastycznych, ceramicznych i rękodzielniczych zachwyciła uczestników zgromadzonych na wernisażu wystawy, prezentującej przepiękne wytwory wyobraźni nie tylko dzieci ale również młodzieży i dorosłych. Natomiast piątkowy wieczór upłynął pod znakiem scenicznych prezentacji wokalnych i tanecznych.

Tego dnia wystąpiły wszystkie zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłych, na co dzień pracujące pod kierunkiem dwóch instruktorek: Kingi Baran i Żanety Żytko. Swój debiut na wadowickiej scenie miał nowopowstały Zespół Pieśni i Tańca „Wadowice”. Na dużej scenie debiutował również wokalny zespół dorosłych „Pomelo”, który razem z dziecięcym „Kivi” i „Mango” prowadzi Izabela Bąk. Tydzień artystycznych prezentacji zwieńczyła premiera autorskiego spektaklu pt. „JA i AJ” w wykonaniu młodych aktorów z Teatru „Próg”.

Coroczna prezentacja talentów i pasji uczestników zajęć, to nie tylko podsumowanie pracy instruktorów z adeptami sztuk wszelakich ale również świetna okazja do zapoznania się z ofertą zajęć artystycznych i edukacyjnych Wadowickiego Centrum Kultury. WCK zaprasza do grona uczestników zajęć, na które będzie można zapisać się od 21 sierpnia br. poprzez stronę biletyna.pl

  • REKLAMA

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz