Strona główna » Rozpoczęli służbę na Jeziorze Mucharskim
BEZPIECZEŃSTWO

Rozpoczęli służbę na Jeziorze Mucharskim

Policjanci z Wadowic i Krakowa rozpoczęli już służbę na Jeziorze Mucharskim. Funkcjonariusze będą strzec bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

Rozpoczął się sezon na akwenach wodnych w Małopolsce, w tym uruchomiony został sezonowy Posterunek Policji w Świnnej Porębie, gdzie od 1 czerwca br. służbę pełnią policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wraz z funkcjonariuszami z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze  wytypowani do patrolu na wodzie zostali odpowiednio do tego przeszkoleni, aby stanąć za sterami łodzi, ale posiadają także przeszkolenie z zakresu ratownictwa wodnego i pomocy przedmedycznej. Mundurowi mają do dyspozycji policyjną łódź motorową.

Wodniacy pełniący służbę na Jeziorze Mucharskim będą sprawdzać wyposażenie łodzi, stan trzeźwości sterników, oraz czy osoby korzystające z łodzi mają do tego stosowne uprawnienia. Pod ich czujnym okiem będą też osoby wypoczywające na brzegu.

W sytuacjach alarmowych, z policjantami można kontaktować się w godz. 8.00 – 20.00 pod numerem telefon: 515 971 936. W nagłych wypadkach należy dzwonić również na numer alarmowy 112. Policjanci pozostaną nad wodą do końca sezonu letniego.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz