Strona główna » Wypadek w Szpitalu. Urwała się winda z… pielęgniarką
WYDARZENIA

Wypadek w Szpitalu. Urwała się winda z… pielęgniarką

Szczęście w nieszczęściu miała pielęgniarka wadowickiego szpitala. Po tym, jak spadła wraz z windą, odniosła tylko lekkie obrażenia. Jej  życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do groźnego wypadku doszło w środę, 5 lipca br. w Szpitalu Powiatowym w Wadowicach. W nowym Pawilonie „E” uległa awarii winda osobowa z pracownicą szpitala w środku. W skutek awarii windy pielęgniarka doznała lekkich obrażeń i udała się na Szpitalny Odział Ratunkowy. Jej życiu i zdrowiu już nic nie zagraża.

  • W związku z faktem, że do zdarzenia doszło po raz kolejny kierownictwo podeszło do sprawy bardzo poważanie. Niezwłocznie wyłączono windę z użytkowania, powiadomiono serwis producenta (trzecia instytucja badająca stan windy), który dokonał oceny stanu technicznego dźwigu oraz przeprowadził symulacje działania windy w normalnym użytkowaniu i sytuacjach awaryjnych polegającej na pracy dźwigu w 100 cyklach. Nie stwierdzono nieprawidłowości, celem jednak wyjaśnienia sprawy serwis producenta wymienił niektóre części w celu przeprowadzania pogłębionej diagnostyki podzespołów zamontowanych wcześniej w windzie. Obecnie awarię zgłoszono ponownie do Urzędu Dozoru Technicznego w celu wykonania kolejnej diagnostyki. Do czasu poddania badaniu i pozytywnej decyzji dopuszczającej dźwig do użytku pozostaje on wyłączony poinformowała Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Wadowicach.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz