Strona główna » Mieszkanie doszczętnie spłonęło
WYDARZENIA

Mieszkanie doszczętnie spłonęło

Zajęte pożarem mieszkanie na 4. piętrze bloku na os. XX-lecia w Wadowicach spłonęło doszczętnie. Na szczęście domowników w chwili pożaru nie było w mieszkaniu. Podczas akcji gaśniczej ewakuowano 19 osób, a dwa sąsiednie mieszkania zostały zalane.

Do groźnego pożaru doszło w piątek o świcie 4 sierpnia 2023 roku. Na czwartym piętrze bloku nr 9 na os. XX-lecia Konstytucji RP ogień zajął całe mieszkanie. O pożarze Straż Pożarną poinformowali o godz. 4.27 sąsiedzi.

Na miejsce przybyły służby ratownicze PSP oraz OSP – łącznie 9 zastępów, Pogotowie Ratunkowe, Policja, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej, energetyka. Objęte pożarem mieszkanie spłonęło całkowicie wraz z całym wyposażeniem. Ucierpiały również dwa sąsiednie mieszkania, które podczas akcji gaśniczej zostały zalane.

Małżeństwa, które mieszkało w tym mieszkaniu, w chwili wybuchu pożaru nie było w mieszkaniu. W wyniku tego tragicznego zdarzenie nie ucierpiał również żaden z sąsiadów.

Nie znane są natomiast przyczyny wybuchu tak dużego pożaru. Na miejscu pracuje Grupa Dochodzeniowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, która zajmuje się ustaleniem przyczyn pożaru.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz