Strona główna » Piknik wojskowy z udziałem wadowickich i krakowskich policjantów
WYDARZENIA

Piknik wojskowy z udziałem wadowickich i krakowskich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli w pikniku wojskowym zorganizowanym na terenie miasta. Była to doskonała okazja do zaprezentowania zasobów sprzętowych Policji i spotkania z młodzieżą, która w przyszłości chce nosić policyjny mundur.

Wczoraj (6 sierpnia br.), na Stadionie MKS Skawa w Wadowicach, odbył się piknik wojskowy pod hasłem „Spotkanie z żołnierzem Rzeczpospolitej”, którego celem było propagowanie wartości i symboli narodowych. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Urząd Miasta w Wadowicach. W wydarzeniu tym, oprócz wielu służb mundurowych, wzięli również udział policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, a także funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Spotkanie z uczestnikami pikniku było doskonałą okazją do tego, by promować szeroko rozumiane bezpieczeństwo i przybliżyć pracę policjanta. Mundurowi prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Policji m.in. pałki, tarcze, hełmy oraz kamizelki kuloodporne. Każdy uczestnik mógł przymierzyć elementy umundurowania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jednak największą atrakcją był samochód oraz motocykle policyjne, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem. Dodatkowo każde dziecko mogło odbić swoje ślady linii papilarnych. Ponadto policjanci przygotowali dla najmłodszych kolorowanki i drobne upominki.

Wydarzenie było też świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze każdemu zainteresowanemu służbą w Policji przekazywali cenną wiedzę, a także ulotki informacyjne na temat zasad rekrutacji do służby. Nie zabrakło także wielu materiałów edukacyjnych skierowanych do dorosłej części społeczności, w tym dotyczących m.in. zagrożeń jakie wiążą się z rekreacją wodną w związku z trwającą akcją „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W ramach kampanii funkcjonariusze przekazywali materiały promocyjne, które zostały ufundowane przez PZU. Podczas rozmowy z policjantami było mnóstwo pytań nie tylko o samą służbę w szeregach Policji, ale także o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań i zdjęć.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz