Strona główna » Szalone Święto Plonów w Choczni
WYDARZENIA

Szalone Święto Plonów w Choczni

Burmistrz Wadowic oraz sołtys Choczni zapraszają do Choczni na Szalone Dożynki. Gwiazdą tegorocznego Święta Plonów Gminy Wadowice będzie zakopiański folkowy zespół Krywań, a zwieńczeniem Dożynek będzie zabawa taneczna, o którą poprowadzi Zespół Muzyczny Mirage.

W niedziele (27.08) w Choczni odbędą się III Dożynki Gminne, na które wszystkich mieszkańców całej gminy zapraszają Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wspólnie z sołtysem sołectwa Chocznia Mariuszem Jakubasem.

Uroczyste obchody Święta Plonów rozpoczną się o godzinie 14.00  Polową Mszą Świętą Dożynkową na placu przy remizie OSP w Choczni, którą poprzedzi wniesienie wieńców dożynkowych. Po Mszy wystąpi Orkiestra Dęta OSP Chocznia, która wprowadzi wszystkich gości w nastrój wspólnego biesiadowania. Nie zabraknie też gier, zabaw i konkursów z nagrodami, które będą nie tylko dla dzieci. Panie z gminnych Kół Gospodyń Wiejskich przygotują do degustacji wspaniałe potrawy, ale i nie tylko. Będzie też konkurs na najpyszniejszą szarlotkę. Każdy z uczestników może zostać członkiem jury i oddać swój głos na to ciasto, które skradnie jego serce, albo przynajmniej podniebienie!

Na dożynkach jednym z kluczowych punktów będzie wyłonienie Najpiękniejszego Wieńca zgłoszonego przez dane sołectwo z gminy Wadowice.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz