Strona główna » Podziękowania wadowickim policjantom za uratowanie życia
LUDZIE

Podziękowania wadowickim policjantom za uratowanie życia

22 sierpnia br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor Michał Ledzion nagrodził sierż. Kamila Rybarczyka oraz st. post. Sylwestra Semeniuka za udzielenie pomocy kobiecie, która targnęła się na swoje życie.

30 lipca br.  oficer dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety w kryzysie emocjonalnym. Według informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą kobieta wyjechała z miejsca zamieszkania samochodem i miała pojechać  drogą w kierunku lasu w gminie Brzeźnica. W trakcie trwania poszukiwań policjanci natrafili na samochód, którym miała poruszać się kobieta. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do przeczesywania lasu. W tym samym czasie, dyżurny komisariatu z Kalwarii Zebrzydowskiej próbował nawiązać z poszukiwaną kontakt telefoniczny. W pewnym momencie policjanci penetrujący pieszo tereny leśne usłyszeli dźwięk telefonu. Jak się okazało był to telefon poszukiwanej kobiety, do której cały czas dzwonił dyżurny. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania niezbędnej pomocy. Dzięki ich szybkiemu i profesjonalnemu działaniu kobieta otrzymała potrzebną pomoc i trafiła pod opiekę lekarzy.

Policjanci ratując życie kobiecie udowodnili, że w czasie wykonywania zadań służbowych liczy się nie tylko odpowiednie wyszkolenie, ale również wrażliwość i zainteresowanie losem drugiego człowieka. Za swoje działania sierż. Kamil Rybarczyk oraz st. post Sylwester Semeniuk zostali nagrodzeni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji listem gratulacyjnym, pamiątkowym coinsem oraz nagrodą finansową.

Źródło: Małopolska Policja

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz