Strona główna » Biblioteczny Piknik Profilaktyczny
Co? Gdzie? Kiedy?

Biblioteczny Piknik Profilaktyczny

W związku z opadami deszczu zaplanowany na jutro w Parku Miejskim w Wadowicach Biblioteczny Piknik Profilaktyczny zostaje odwołany i przeniesiony na czwartek 7 września w godzinach 15.00-18.00.

Piknik stanowi zakończenie wakacyjnego cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży Radość bez uzależnień”, którego celem było zachęcenie młodych ludzi do twórczego spędzania wolnego czasu, przede wszystkim poza wirtualną rzeczywistością i z dala od używek. 

Podczas wakacji dzieci uczestniczyły w różnych bezpłatnych warsztatach organizowanych  przez Wadowicką Bibliotekę m.in. artystycznych, naukowych, lizakowych, czekoladowych czy cyrkowych. Dodatkowo przed każdymi zajęciami odbywały się krótkie pogadanki na temat różnych zagrożeń związanych z nałogami i niezdrowym trybem życia, prowadzone przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach oraz policjantów z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Piknik w Parku Miejskim to nie tylko okazja do dobrej zabawy,  ale także możliwość uzyskania fachowej pomocy. W programie przewidziano m.in. zajęcia profilaktyczno – animacyjne, zachęcające do zdrowego trybu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek. Na najmłodszych będzie czekać też mnóstwo atrakcji m.in. ciekawe animacje, gry i zabawy profilaktyczne, dmuchańce, malowanie twarzy, balonowe zoo, pokaz magii, bańki mydlane, wata cukrowa i wiele innych atrakcji. Uczestnicy pikniku będą mogli również skorzystać ze stoiska profilaktycznego Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa, w którym będzie można otrzymać fachową pomoc oraz nabyć materiały profilaktyczne.

W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do budynku Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ul. Legionów 1).

Cykl zajęć wakacyjno-profilaktycznych sfinansowano ze środków Gminy Wadowice.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz