Strona główna » 20 lat Kina Centrum w Wadowicach
WYDARZENIA

20 lat Kina Centrum w Wadowicach

Otwarcie Kina Centrum 26 września 2003 r.

20 lat magii filmowej i wielkie święto Kina Centrum w Wadowicach! Czy pamiętacie swoje pierwsze kroki w Kinie Centrum?

W Wadowickim Centrum Kultury przy ul. Teatralnej 1 rozpoczęło działalność nowe kino. Na inaugurację kina noszącego nazwę CENTRUM, która miała miejsce 26 września br., przygotowano dla wodzów film „Piraci z Karaibów” oraz wiele atrakcji. Już w holu kinowym sceneria wprowadzała w piracki klimat, a rozdający wchodzącym widzom słodycze pirat oraz grająca szantowe kawałki kapela „Psia wachta” dopełniała swego.

Na pierwszy seans widzów nie zabrakło. Ponad 250 osób chętnie zasiadło w zmodernizowanej sali teatralnej, bo tam uruchomiono kino. Symbolicznego otwarcia kina i przecięcia filmowej taśmy dokonali: burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, dyrektor Wadowickiego Centrum Kultury Piotr Wyrobiec oraz kierownik kina Sylwester Rabenda. Podczas otwarcia kina rozlosowano 20 darmowych wejściówek na wybrany film wyświetlany w kinie Centrum do końca tego roku.

FOTOGALERIA Z OTWARCIA 26 WRZEŚNIA 2003 ROKU KINA CENTRUM W WADOWICACH

  Przez ostatnie 20 lat wadowickie kino odwiedziło 647 147 widzów, wyświetlono 2 475 tytułów na 13 560 seansach. We wrześniu br. organizatorzy zapraszają na wspólne świętowanie jubileuszu kina, podczas którego widzowie przeniosą się w podróż przez różne gatunki filmowe. Będzie groźnie, poruszająco, satyrycznie, śmiesznie i wzruszająco.

  Świętowanie urodzin rozpocznie się 22 września br. o godz. 19:00 kameralnym koncertem jazzowym „DUO – Dębski/Ścierańki”. Tych dwóch muzyków to ikony polskiej sceny jazzowej: Krzesimir Dębski – skrzypek jazzowy, dyrygent, aranżer i producent muzyczny, kompozytor między innymi muzyki filmowej do filmów „Ogniem i mieczem” czy „Kingsajz”. Z kolei Krzysztof Ścierański, od ponad trzydziestu lat uznawany jest przez miesięcznik Jazz Forum za najlepszego polskiego basistę. Koncerty Krzysztofa Ścierańskiego to dawka niesamowitej energii, ciepła i wrażliwości.

  Kolejnym wydarzeniem w ramach urodzin Kina Centrum będzie Noc Horrorów. Dwa seanse: „Pajęczyna” i „Demeter: przebudzenie zła” zostaną wyświetlone 22 września br. od godz. 21:30. Podczas Nocy Horrorów odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie, a Wolontariat WCK zadba o specjalną scenografię i atmosferę wydarzenia. Następnego dnia – 23 września od godz. 20:30 widzowie będą mogli uczestniczyć w wieczorze z komedią, i to najlepszą, bo czeską! Czas umili dorosłym widzom degustacja „chmielowych trunków” zorganizowana przez Galicjankę.

  Niedziela 24 września br. skierowana będzie do młodszej publiczności. Dzieci obejrzą bajkę „Titina” o godz. 10:30, a dodatkowo przed seansem na milusińskich będą czekać zabawy, animacje i dużo niespodzianek! Po bajce o godz. 13:00, organizatorzy zapraszają młodzież na film pt. „Lato, kiedy nauczyłam się latać”. Seans poprzedzony będzie interesującym spotkaniem i rozmową próbującą odpowiedzieć na pytanie „Czy trudno być nastolatkiem?”.  Dla młodszej widowni w wieku 9 – 13 lat przewidziano także warsztaty pt. „Wirtualna rzeczywistość – w teorii i praktyce”. To jeszcze nie koniec atrakcji tego dnia!… O godz. 16:00, również 24 września, publiczność obejrzy najnowszy koncert Andre Rieu pt. „Miłość mieszka pośród nas”.”

  Najważniejszym wydarzeniem, a zarazem wieńczącym obchody 20-lecia Kina Centrum będzie uroczysta urodzinowa gala 26 września, połączona z przedpremierowym pokazem filmu „Święto ognia” z udziałem – Katarzyny Herman, Joanny Drabik oraz Pauliny Pytlak. To wyjątkowe wydarzenie poprowadzi – Marta Bizoń. A skoro to urodziny to nie może zabraknąć dla wszystkich gości urodzinowego tortu!

  W trakcie jubileuszu nie zabraknie również wyjątkowych atrakcji. Kino Centrum przygotowało konkursy, nagrody i niespodzianki dla wiernych widzów. Będzie można spotkać się z innymi miłośnikami kina, dzielić wspomnieniami i rozmawiać o swoich ulubionych filmach.

  To nie tylko jubileusz kina, ale także święto wszystkich widzów, którzy przez lata byli z Kinem Centrum i podzielali pasję do filmu! W tych dniach nie może nikogo zabraknąć!


Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz