Strona główna » Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów powstaje w Wadowicach
GOSPODARKA

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów powstaje w Wadowicach

W Wadowicach, u zbiegu ulic Łazówka i Rzyczki powstaje jednak PSZOK – Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Lokalizacja tej inwestycji budziła kontrowersje wśród mieszkańców Wadowic i Tomic.

Lokalizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Wadowicach, przy zbiegu ulic Łazówka i Rzyczki wzbudzała kontrowersje zarówno wśród części mieszkańców Wadowic, jak również Tomic. Były protesty oraz spotkania w tej sprawie z mieszkańcami Tomic oraz Wadowic. Ostatecznie stanęło jednak na tym, że samorząd gminy Wadowice wybuduje PSZOK w pierwotnej lokalizacji, czyli przy ulicach Łazówka i Rzyczki.

– Inwestycja powstaje na samym końcu działki, osłonięta pasem zieleni izolacyjnej i jak najdalej od domów jednorodzinnych przy ul. Rzyczki – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. To będzie nowoczesny i proekologiczny PSZOK. Każdy mieszkaniec będzie mógł tutaj zawieź odpady budowlane (tona w ciągu roku) i „duże gabaryty” (tona w ciągu roku), ewentualnie także zwykłe posegregowane śmieci, jeśli spóźni się z ich wystawieniem i nie będzie chciał czekać na kolejny termin odbioru.

Każdy rodzaj odpadów znajdzie tam swoje miejsce w odpowiednio do tego przeznaczonych i zabezpieczonych kontenerach, które będą regularnie wywożone na wysypisko w Choczni. Na terenie PSZOK powstanie również ogród deszczowy ze specjalnym miejscem edukacyjnym, w którym będą organizowane proekologiczne zajęcia dla dzieci.

Inwestycja zostanie zrealizowana do końca br. roku i ma kosztować blisko 3 mln zł.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz