Strona główna » Siedem kolizji jednego dnia. Policjanci apelują o ostrożną jazdę
BEZPIECZEŃSTWO

Siedem kolizji jednego dnia. Policjanci apelują o ostrożną jazdę

Wczoraj na terenie powiatu wadowickiego doszło aż do siedmiu kolizji drogowych. Ich przyczyną było m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy też niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tych zdarzeń.

Do pierwszego ze zdarzeń drogowych doszło około godz.13.30 na ul. Wadowickiej w Inwałdzie, gdzie nieustalony sprawca, nieustalonym pojazdem, z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z fiatem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Czynności w tym zakresie prowadzi andrychowski komisariat.

Około 20 minut później, na ul. Krakowskiej w Andrychowie, kierujący motocyklem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Opel i najechał na jego tył doprowadzając do zdarzenia drogowego. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Z kolei w Babicy, kierujący mercedesem, nie zastosował się do znaku „STOP” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, czym doprowadził do kolizji drogowej. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

Następnie policjanci z wadowickiej drogówki interweniowali w Nidku, gdzie kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Renault, a następnie w wyniku siły uderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka peugeotem. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia również został ukarany mandatem.

Do kolejnej kolizji doszło w Andrychowie na ulicy 1-go Maja, gdzie kierujący seatem, wykonując manewr skrętu w prawo przy zielonym świetle sygnalizacji, potrącił pieszego – mieszkańca Andrychowa, który wtargnął na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Kierowca samochodu był trzeźwy, natomiast pieszy miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie prowadzi Komisariat Policji w Andrychowie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Wysokiej, gdzie kierujący volvo w trakcie wykonywania manewru wymijania z innym pojazdem zjechał do prawej krawędzi jezdni rozcinając dwie opony na ubytku w jezdni.

Natomiast w Izdebniku na ul. Wadowickiej, kierowca volkswagena potrącił sarnę, która wbiegła bezpośrednio pod jadący samochód. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że od  bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy zależy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, przewożonych przez nas pasażerów, podróżujących innymi samochodami oraz rowerzystów i pieszych.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz