Strona główna » Rowerowo z AQUILĄ Wadowice
SPORT I REKREACJA

Rowerowo z AQUILĄ Wadowice

Miesiąc wrzesień jest bardzo pracowity dla Klubu Sportowego AQUILA Wadowice. W tym miesiącu nagromadziło się sporo zawodów i imprez sportowo-rekreacyjnych z udziałem zawodników i działaczy wadowickiej Aquili.

9 września br. w lubelskim BikeParku odbyły się Mistrzostwa Polski w BMX ze startu wspólnego. Wśród kilkudziesięciu zawodników, którzy rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych, wzięło udział również kilku reprezentantów Aquili Wadowice. Zajęli oni miejsca w pierwszej piątce. W między czasie najmłodszy zawodnik Aquili Wadowice Igor Nikliborc startował na zawodach w międzynarodowej obsadzie w Czechach.

Kolejnym wydarzeniem sportowym i organizacyjnym był tradycyjny Rajd Rowerowy na Groń św. Jana Pawła II, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorami  rowerowej imprezy byli: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Św. Jana Pawła II przy współpracy KS AQUILA Wadowice , a dyrektorem zawodów został Artur Byrski.

W ramach tej sportowo-rekreacyjnej imprezy, która odbyła się w sobotę, 16 września br. na terenach Jaroszowic-Zbywaczówki i Ponikwi, przeprowadzono cztery kolarskie konkurencje.

 Jedną z konkurencji był Rajd Turystyczny, w którym na trasie rowerowej VeloSkawa wzięli udział najmłodsi uczestnicy wraz ze swoimi rodzicami.

Drugą konkurencją była Jazda na czas na dystansie 4,5 km, zorganizowana na drodze powiatowej z Czartaka do Ponikwi. W klasyfikacji dzieci podium należało do Igora Nikliborca, Ingi Byrskiej oraz Nadii Byrskiej. Wśród pań tryumfowała Elżbieta Łata, druga była Hanna Strzebońska, a miejsce trzecie zajęła Anna Nikliborc. Z kolei w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Adam Karamański, miejsce drugie zajął Wiesław Łata, a miejsce trzecie przypadło dla Zbigniewa Bednarza.

Następną konkurencją był Wyjazd na Groń św. Jana Pawła II dowolnie wybraną trasą, na rowerach BMX oraz elektrycznych.

Czwartą konkurencją była ósma edycja wyścigu Ponikiew Time Trial, przeznaczonego dla zawodników bardziej zaawansowanych. 6,5-kilometrową trasę wzdłuż Ponikiewki pod górkę  o średnim nachyleniu 3 %, spośród blisko 70-ciu zawodników, najszybciej pokonali:
– kat. M open: 1. SKARŻYŃSKI Mateusz, 2. NIEWIDOK Wojciech, 3. WROŻYNA Rafał
– kat. K open: 1. KALMAN Joanna, 2. SZAFRANIEC Sylwia, 3. BRZOZOWSKA-WICHEREK Ewa
– kat. 50+: 1. SZAFRANIEC Piotr, 2. STOKŁOSA Jarosław, 3. KLACZAK Bogusław

Najlepszy wynik wśród zawodników KS Aquila Peleton Wadowice osiągnął Paweł Mamcarczyk dojeżdżając na metę na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej.

W międzyczasie zostałem zaproszony w roli prelegenta na Europejską Konferencję Sportu i Turystyki, która zostanie zorganizowana w dniach 26 – 27 września br. pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy – poinformował prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.

Natomiast już w najbliższą sobotę czekają nas Mistrzostwa Polski w konkurencji pumptrack, które odbędą się w województwie łódzkim.

Termin pumptrackowych Mistrzostw Polski nie jest jednak najszczęśliwszy dla wadowickiej Aquili, ponieważ w najbliższą niedzielę w Polance Wielkiej odbędzie się czwarta runda Pucharu Polski w Pumptrack, której współorganizatorem jest Aquila Wadowice.

Następna impreza zaplanowana jest na 30 września br. w Twardorzeczce, w gminie Lipowa. Odbędzie się tam Międzynarodowy Puchar Polski w pumptracku.

Ostatnia z zaplanowanych imprez odbędzie się 14 października br. w Magicznej Osadzie na Czarnym Groniu w Rzykach zostaną przeprowadzone: piąta runda Puchar Polski Pumptrack oraz  Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Małopolski. Organizatorami zawodów będą: Klub Sportowy Aquila Wadowice oraz Miejski Ośrodek Sportu w Jaśle.

– Nawiązując do konkurencji pumptrack, mogę powiedzieć, iż cieszy mnie powstający  w Wadowicach przy ścieżce rowerowej VeloSkawa tor pumptrackowy. Myślę, że tor będzie dobrze wybudowany, ponieważ z tego, co zauważyłem, budują go moi „starzy” zawodnicy. Jest dobra koncepcja tego kompleksu, jak również dobra lokalizacja. Jeszcze jest jedna dobra wiadomość. Być może powstanie szkółka kolarska w zakresie BMX oraz rowerów górskich. Będzie ona przeznaczona dla dzieci ze szkół podstawowych, które nie uczestniczą w żadnych klubach, nie mają licencji, a chcą zdobywać kolarskie umiejętności. Na pierwszych uczestników rowerowej szkółki czeka już 10 profesjonalnych rowerów i 10 kasków rowerowych – powiedział Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.

FOTOGALERIA  Rowerowa sobota z Aqulią

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz