Strona główna » Widowisko multimedialne Święty z Wadowic
RELIGIE

Widowisko multimedialne Święty z Wadowic

Z okazji 45.rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową do Wadowic zawita ponownie widowisko multimedialne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert odbędzie się 30 września o godz.19.00 w kościele św. Piotra w Wadowicach.

Widowisko multimedialne „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” powstało w roku 2016, a pretekstem do jego stworzenia były Światowe Dni Młodzieży odbywające się w Krakowie. Spektakl odbył się premierowo w Operze Krakowskiej 26 lipca 2016 roku oraz na rynku w Wadowicach 28 lipca 2016 roku. W maju 2018 roku ukazała się płyta „Jestem tu” zawierająca 13 utworów z widowiska, a w kolejnych latach spektakl „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” był prezentowany wielokrotnie zarówno publiczności w kraju, jak i za granicą.

Święty z Wadowic – Jan Paweł II. Wadowice, 28 lipca 2016

Najbliższy koncert z piosenkami widowiska będzie miał miejsce 30 września o godz.19.00 w kościele św. Piotra w Wadowicach. To wyjątkowe muzyczne wydarzenie przygotowane zostało z okazji zbliżającej się 45. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Koncert jest hołdem złożonym największemu Polakowi, którego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniły bieg historii Polski i świata.

W Wadowicach wystąpią znakomici artyści: Andrzej Bienias, Urszula Grabowska, Andrzej Lampert, Mariola Siepak, Weronika Skalska, Joanna Smajdor-Kotowicz, Piotr Szewczyk, Hanka Wójciak, Rafał Żur, orkiestra pod batutą Miłosza Wośko. Dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Odrobina, a scenariusz przygotował i wyreżyserował całość Michał Zabłocki.

Wstęp na koncert jest wolny.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz