Strona główna » Otwarcie Stawu Anteckiego w Andrychowie
WYDARZENIA

Otwarcie Stawu Anteckiego w Andrychowie

Groń Jana Pawła II, pałac Romerów, Złota Góra czy 400-letni cis – to tylko niektóre z atrakcji, jakie można znaleźć na terenie gminy Andrychów. Obszar około 100 km² wyjątkowo bogaty jest w skarby przyrodnicze i z pewnością zachwyci każdego, kto potrafi docenić walory środowiskowe. Wczoraj do tych atrakcji dołączył staw Anteckiego.

Odbudowany staw Anteckiego i okoliczne tereny, które przeszły metamorfozę, to jedna z miejscowych perełek. Z pewnością przyciągnie turystów, ale – co równie ważne – będzie stanowić miejsce odpoczynku dla mieszkańców gminy i okolicznych terenów. To kompleksowe działanie mogło zostać zrealizowane dzięki rządowemu wsparciu. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Andrychów uzyskała na ten cel 8 mln zł – powiedział uroczystości otwarcia zrewitalizowanych i przebudowanych terenów rekreacyjnych na Pańskiej Górze wojewoda.

default

Zbiornik wodny o powierzchni ok. 1,11 ha o funkcji rekreacyjnej zapewni ogólnodostępne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Piesze i rowerowe ścieżki komunikacyjne o długości ponad 5 km zostaną oświetlone. Obiekt będzie dawał szereg możliwości aktywnego wypoczynku. W sezonie zimowym atrakcje znajdą tu amatorzy narciarstwa biegowego

Także inne projekty gminy wspierane były ze środków rządowych. Łącznie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina otrzymała ponad 11,5 mln zł. Otwarte wczoraj tereny na Pańskiej Górze to tylko jedno z takich zadań. Środki popłynęły także na zadanie obejmujące budowę i przebudowę dróg gminnych, budowę blisko 150 miejsc postojowych, remont sieci kanalizacyjnej czy budowę placów zabaw, siłowni terenowych i przebudowę boiska wielofunkcyjnego.

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach gmina Andrychów uzyskała także dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych o łącznej wysokości blisko 12,5 mln zł.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie 

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz