Strona główna » ROADPOL Safety Days w powiecie
BEZPIECZEŃSTWO

ROADPOL Safety Days w powiecie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Wadowic prowadzili działania w ramach kampanii ROADPOL Safety Days, ukierunkowane na dążeniu do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W dniach 16-22 września 2023 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). W czasie tych działań, nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego w powiecie wadowickim, czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania osób pieszych, którzy objęci są szczególnym statusem ochrony jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas działań funkcjonariusze promowali bezpieczne korzystanie z drogi oraz informowali uczestników ruchu drogowego o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

20 września br., na terenie powiatu wadowickiego, policjanci przeprowadzili Europejskie działania pn. „PRĘDKOŚĆ”. W miejscach najbardziej niebezpiecznych pod względem występowania zdarzeń drogowych policjanci prowadzili kontrole drogowe ukierunkowane w szczególności na ujawnianie wykroczeń związanych z przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz nieprawidłowym wyprzedzaniem, które są jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. W trakcie prowadzonych działań policjanci nie odnotowali żadnych wypadków drogowych. Łącznie skontrolowali 64 pojazdy, a 36 kierujących ukarali mandatami za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W ostatnim dniu działań (22 września br.), w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach, policjant ruchu drogowego przeprowadził prelekcje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla uczniów klas 1-3, którzy powoli przygotowują się do zdobycia swoich pierwszych uprawnień tj. karty rowerowej. W związku z tym, że uczniowie klas 4-8 w większości posiadają już karty rowerowe i poruszają się po drogach na rowerach czy hulajnogach elektrycznych, funkcjonariusz przypomniał najważniejsze obowiązujące przepisy ze szczególnym uwzględnieniem zmian dotyczących hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz