Strona główna » Trudne warunki pogodowe w Twardorzeczce
SPORT I REKREACJA

Trudne warunki pogodowe w Twardorzeczce

W Twardorzeczce w gminie Lipwa, koło Żywca jest bardzo piękny tor pumptrackowy, zbliżony do toru BMX. Na tym właśnie torze została przeprowadzona 30 września br. piąta runda Międzynarodowego Pucharu Polski w wyścigach pumptrack.

Zawody, których organizatorem był Klub Sportowy Aquila Wadowice, przeprowadozno pod  auspicjami Polskiego Związku Kolarskiego. Głównym partnerem zawodów było PZU.

Zawody odbyły się w niesprzyjającej, deszczowej aurze. Nie przeszkodziło to jednak w dopingowaniu blisko 80-ciu zawodników przez licznie przybyłych kibiców.

W tych trudnych warunkach doskonale spisali się zawodnicy z różnych rejonów kraju, jak również nasi zawodnicy z wadowickiej Aquili. Świetne przejazdy zaliczył Patryk Lis, w najmłodszej grupie bardzo ładnie pojechała Zosia Strzebońska, również doskonale pojechał młody zawodnik Igor Nikliborc.

Warto dodać, iż po pięciu rundach wszystko wskazuje na to, iż Klub Sportowy Aquila Wadowice pewnie zmierza do zdobycia Klubowego Pucharu Polski w pumptracku.

Do rozegrania pozostała ostatnia szósta (finałowa) runda, która zostanie przeprowadzona 14 października br. w gminie Andrychów, w Magicznej Osadzie na Czarnym Groniu w Rzykach.

Po jej zakończeniu zostanie podsumowana klasyfikacja generalna oraz zostaną wręczone puchary za całość – sześć pucharowych rund. Partnerami finałowej rundy Pucharu Polski będą: Polska Grupa Energetyczna oraz Link 4

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz