Strona główna » Nowy tor pumptrackowy
SPORT I REKREACJA

Nowy tor pumptrackowy

W najbliższy piątek, 13 października kibiców kolarstwa czeka nie lada atrakcja. Na torze pumtrackowym w Wadowicach do walki o tytuł pierwszego zwycięzcy staną między innymi aktualni mistrzowie Polski. Sportowa rywalizacja będzie połączona z oficjalnym przekazaniem nowego obiektu do użytkowania.

Wśród ubiegających się o prestiżowy tytuł nie zabraknie utytułowanych reprezentantów wadowickiej Aquili – Patryka Lisa (młodzieżowiec), Brajana Nowaka (junior młodszy) i Wojciecha Gnojka (elita).

Sportowa rywalizacja będzie połączona z oficjalnym przekazaniem obiektu do użytkowania. Tor pumptrackowy zbudowano obok ścieżki rowerowej łączącej Wadowice ze Zbywaczówką, w pobliżu skrzyżowania ulic Tatrzańskiej i Błonie. Otwarcie obiektu w najbliższy piątek, 13 października o godzinie 16.00.

– Oddanie do użytku toru pumptrackowego zbiega się z utworzeniem w Wadowicach szkółki kolarskiej o profilu BMX – informuje Andrzej Kramarczyk, prezes Aquili. – Uzgadniane są ostatnie szczegóły funkcjonowania szkółki dla kolarskich adeptów. Mamy już zagwarantowany sprzęt, a pierwszy nabór jeszcze w tym roku – dodaje prezes.

To nie jedyna dobra informacja dla fanów kolarstwa. W przyszłym roku Wadowice będą areną Pucharu Świata w Trialu Rowerowym.

W minionych latach miasto dwukrotnie gościło młodych kolarzy specjalizujących się w trialu rowerowym. W przyszłym roku (drugi weekend września) do trzydniowej walki staną kolarze z całego świata, w tym grupy zawodowe. 

Fot. Archiwum

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz