Strona główna » Nowy most w Choczni oddany do użytku
GOSPODARKA

Nowy most w Choczni oddany do użytku

W Choczni oddano do użytku nowy most na potoku Konówka. Nowa przeprawa umożliwia nie tylko dojazd na stadion LKS Olimpia, ale również rozpoczęcie budowy nowego budynku klubowego.

W niedzielę, 22 października br. w Choczni uroczyście otwarto nowy most na potoku Konówka. Koszt budowy nowego mostu to 1,3 mln zł, z czego 700 tys. zł pozyskano z dotacji rządowej. W ramach inwestycji powstał również chodnik, drogi dojazdowe oraz umocniono brzegi Konówki.
Do tej pory do obiektu sportowego LKS Olimpia Chocznia prowadziła wąska kładka, nie można było do klubu dojechać. Teraz nie tylko dojazd stał się możliwy, ale padła zapowiedź budowy na obiekcie budynku klubowego.

Dzisiaj nie tylko oddaliśmy most, ale również podpisałem umowę na zaprojektowanie nowego budynku klubowego dla Olimpii. Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Na parterze mają znaleźć się minimum trzy szatnie, pokój sędziego oraz magazyn i kotłownia. Na piętrze usytuowana zostanie sala konferencyjna z zapleczem kuchennym, pokój trenerów i zarządu oraz taras widokowy skierowany w stronę boiska. Cały obiekt ma spełniać wszelkie wymogi licencyjne na poziomie IV ligi piłkarskiej – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz