Strona główna » Mariusz Krystian żegna się z fotelem wójta Spytkowic
LUDZIE

Mariusz Krystian żegna się z fotelem wójta Spytkowic

Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian żegna się z zajmowanym przez 13 lat fotelem w spytkowickim samorządzie. W czwartek, 26 października br. odbierze Zaświadczenie Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na Posła na Sejm RP X kadencji.

W październikowych wyborach parlamentarnych wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, zdobywając 11 366 głosów, uzyskał mandat Posła na Sejm RP X kadencji. Mariusz Krystian żegna się więc z zajmowanym przez 13 lat stanowiskiem. 26 października 2023 roku odbierze Zaświadczenie Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na Posła na Sejm RP X kadencji i rozpocznie nowy rozdział w swoim życiu, pozostawiając gminę Spytkowice w rękach swojego zastępcy Krzysztofa Byrskiego.

Pełnienie funkcji wójta gminy Spytkowice Mariusz Krystian (po wygranych w drugiej turze wyborów na ten urząd) rozpoczął 14 grudnia 2010 roku, składając ślubowanie podczas sesji Rady Gminy Spytkowice.

14 grudnia 2010 roku

Wybory samorządowe 21 listopada 2010 roku i druga ich tura z 5 grudnia wyłoniły nowe władze uchwałodawcze i stanowiące naszej gminy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, za udział w tych wyborach, za zaangażowanie i wzięcie odpowiedzialności za los naszej lokalnej społeczności. Podziękowanie to jest tym większe, że warunki atmosferyczne, zwłaszcza w drugiej turze wyborów wybitnie nie sprzyjały temu, aby wziąć udział w głosowaniu. Dziękuję wszystkim, którzy odważyli się skorzystać z biernego prawa wyborczego i postanowili kandydować w tych wyborach. Szczególną uwagę kieruję na kandydatów na urząd wójta gminy Spytkowice. Kampania wyborcza miała różne oblicza, to lepsze z pierwszej tury i to gorsze z drugiej tury wyborów. Ostatecznie jednak zdecydował, jak zawsze w demokracji, głos większości. Dlatego dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie swój głos.
Czas wyborów dobiegł jednak końca, czeka nas ogrom pracy. Wziąłem na siebie ogromną odpowiedzialność. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby sprostać wyzwaniom. Liczę na nową jakość we współpracy z Radą Gminy. Mam nadzieję na nowe otwarcie, współpracę i wzajemnie zrozumienie, przy poszanowaniu własnych kompetencji i uprawnień.
Liczę również na współpracę z mieszkańcami naszej gminy. Będę uważnie wsłuchiwał się w ich głosy. Obejmuję urząd wójta po mojej poprzedniczce Pani Łucji Molendzie. Niezależnie od naszych wcześniejszych relacji dziękuję za wszystko to, co Pani zrobiła dla naszej lokalnej wspólnoty. Liczę na współpracę, a w razie potrzeby na radę i życzliwość.
Rozpocząłem tę kadencję z Bogiem, mam nadzieję, że został zapoczątkowany nowy, dobry obyczaj. Dary Ducha Świętego, o które się modliliśmy, będą nam bardzo potrzebne, wójtowi i Radzie Gminy.
Szanowni Państwo
Już na wstępie przed nami trudne wyzwanie – budżet gminy na 2011 rok. Licząc jeszcze raz na dobrą współpracę, dziękuję wszystkim za zaufanie. Proszę, zwłaszcza w początkowych dniach o wyrozumiałość. Mam nadzieję na dobrą współpracę, liczę przede wszystkim na zaufanie i lojalność – powiedział w swoim pierwszym wystąpieniu wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz