Strona główna » Prokuratura bada znęcanie się nad zwierzętami
WYDARZENIA

Prokuratura bada znęcanie się nad zwierzętami

Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej prowadzi dochodzenie z zawiadomienia prezesa zarządu Stowarzyszenia FRIKAJ.pl w sprawie zaistniałego w okresie od dnia 1 lipca 2023 roku do dnia 28 października 2023 roku w Hucisku znęcania się nad zwierzętami w postaci 54 psów, 9 koni, 1 kucyka, 3 cielaków, 6 kóz oraz 8 świnek getyńskich poprzez ich niedokarmianie i niepojenie w dostateczny sposób oraz utrzymywanie w złych warunkach lokalowych i z ranami na ciele bez ich zaopatrzenia, tj. o czyn z art. 35 ust. 1a ustawy o ochronie zwierząt.

W toku postępowania dokonano oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczenia czterech trucheł psów oraz szczęki nieustalonego zwierzęcia, powołano Zakład Higieny Weterynaryjnej w Krakowie celem wydania opinii w przedmiocie ustalenia przyczyny śmierci czterech trucheł psów oraz określenia gatunku i rasy zwierzęcia, do którego należała przekazana do badań szczęka.

Stwierdzono, że psy były niedożywione i złaknione wody, miały poranione nosy i zdarte naskórki oraz przebywały w klatach we własnych odchodach, niedożywienie stwierdzono również odnośnie kóz i świń. Nadto w zamrażarce oraz na łące przylegającej do posesji ujawniono truchła 4 psów oraz szczękę nieustalonego zwierzęcia.

W sprawie planowane jest wykonanie dalszych niezbędnych czynności polegających m.in. na uzyskaniu opinii.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz