Strona główna » Policjanci pomogli wychłodzonemu 72-latkowi
BEZPIECZEŃSTWO

Policjanci pomogli wychłodzonemu 72-latkowi

Fot. Archiwum

Dzięki interwencji policjantów mł. asp. Sebastiana Maroszka i mł. asp. Sylwestra Świdy, starszy mężczyzna, który zasłabł w pobliżu torowiska, na czas otrzymał pomoc medyczną i został przetransportowany do szpitala, co z pewnością przyczyniło się do uratowania jego życia.

31 października 2023r. policjanci zostali wysłani przez dyżurnego tamtejszej jednostki w rejon torowiska w miejscowości Chrząstowice, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia od maszynisty pociągu, około kilometra za przejazdem kolejowym w kierunku miejscowości Pazurek, na ziemi miał leżeć mężczyzna. Kierowca pociągu niezwłocznie o tym fakcie powiadomił Policję. 

Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce, natychmiast udzielili pomocy wychłodzonemu i odwodnionemu mężczyźnie oraz powiadomili pogotowie, a także straż pożarną. Następnie policjanci z udziałem strażaków i załogi ratownictwa medycznego przetransportowali 72-latka na noszach do karetki. Okazało się, że mężczyzna dzień wcześniej (tj.30.10.br.) przyjechał na ryby. Kiedy zepsuł mu się samochód, ruszył pieszo wzdłuż torów kolejowych, w stronę głównej drogi szukając pomocy. W pewny momencie zasłabł i upadł na ziemię, uderzając głową o kamień, w wyniku czego stracił przytomność na kilka godzin. Kiedy odzyskał świadomość, nie był w stanie podnieść się i poruszać o własnych siłach. Telefon komórkowy, który mężczyzna posiadał przy sobie, rozładował się i w konsekwencji nie mógł z niego skorzystać.

Dzięki zgłoszeniu otrzymanemu od maszynisty pociągu oraz szybkiej interwencji policjantów, mężczyzna otrzymał pomoc medyczną na czas. Być może te działania pozwoliły uniknąć tragedii.   

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz