Strona główna » Zatrzymany do kontroli drogowej posiadał przy sobie narkotyki
BEZPIECZEŃSTWO

Zatrzymany do kontroli drogowej posiadał przy sobie narkotyki

Policjanci z Wadowic zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który przewoził w samochodzie zakazane substancje. Dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało obecność środków odurzających w jego organizmie.

17 listopada br., policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wadowickiej komendy, zauważyli pod wiaduktem w Kleczy Dolnej zaparkowaną skodę, którego kierujący na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął odjeżdżać. Podejrzane zachowanie kierowcy zwróciło uwagę mundurowych, dlatego zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Szybko okazało się, co było powodem jego zdenerwowania. W portfelu 24-latka policjanci znaleźli 6 woreczków strunowych z krystaliczną substancją.

Wstępne testy wykazały, że to mefedron. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie obecności środków odurzających w organizmie mężczyzny, poddano go badaniu, które wstępnie wykazało, że jest on pod wpływem środków narkotycznych. Kierującemu została również pobrana  krew do dalszych badań.

24-latek został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeśli badanie krwi kierującego wykaże obecność narkotyków, wówczas mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, dodatkowo usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz