Strona główna » Wadowiccy policjanci przypominają o możliwości kontroli autokaru przed wyjazdem
BEZPIECZEŃSTWO

Wadowiccy policjanci przypominają o możliwości kontroli autokaru przed wyjazdem

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że przez cały rok otrzymuje wiele próśb o sprawdzenie stanu technicznego autokaru. Zaleca się, aby prośby o sprawdzenie pojazdu zgłaszać co najmniej kilka dni przed planowanym wyjazdem.

Zbliżają się upragnione przez uczniów ferie w województwie małopolskim. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na kontrole autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na zimowy wypoczynek. W czasie kontroli policjanci sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autokarów, poziom zużycia bieżnika opon, wyposażenie, sprawność układów hamowania i kierowniczego, „czas pracy” kierowców, a także stan ich trzeźwości.

Zgłoszenie kontroli autokaru można zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie. W powiecie wadowickim prosimy poinformować policjantów Wydziału Ruchu Drogowego za pośrednictwem e-usług https://euslugi.malopolska.policja.gov.pl/mieszkaniec/katalog-e-uslug/eusluga-kontrola-autobusu/formularz lub telefonicznie pod numerem telefonu 47 83 27 350.  Prośbę można też wysłać na skrzynkę pocztową KPP Wadowice.  Przypominamy, że w zgłoszeniu trzeba podać dokładną datę i godzinę planowanego wyjazdu. Prośbę o kontrole danego autokaru należy zasygnalizować kilka dni przed zamierzoną wycieczką.

Na terenie powiatu wadowickiego wyznaczonym miejscem do kontroli autokarów jest Dworzec Autobusowy w Wadowicach przy ul. Piłsudskiego.

W przypadku, gdy kontrola autokaru nie była wcześniej zgłoszona, organizator wyjazdu, który w chwili podstawienia autobusu ma uzasadnione podejrzenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, bądź stan techniczny pojazdu budzi  poważne zastrzeżenia, należy zawiadomić o tym oficera dyżurnego Policji, który zgodnie z podsiadanymi siłami i środkami skieruje na miejsce patrol.  

Poniżej zamieszczamy link, pod którym można pobrać pełny wykaz punktów kontroli autokarów w kraju.
https://policja.pl/pol/aktualnosci/240092,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-FERIE-2024.html

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz