Strona główna » Będzie Konkurs Hejnalistów w Lanckoronie
Co? Gdzie? Kiedy?

Będzie Konkurs Hejnalistów w Lanckoronie

Zapraszamy muzyków orkiestr i zespołów dętych różnych formacji oraz instrumentalistów indywidualnych do udziału w konkursie hejnalistów w ruinach zamku w Lanckoronie w niedzielę 13 czerwca o godz. 12.00. Oczekujemy na wykonawców różnego rodzaju hejnałów, sygnałów, fanfar itp.

Festiwal będzie miał formę konkursową. Jury zdecyduje ostatecznie o podziale na kategorie zależnie od treści nadesłanych zgłoszeń. Wstępnie organizator przewiduje podział na muzyków indywidualnych i zespoły oraz na kanony: wojskowy i strażacki, myśliwski i jeździecki oraz inne, w tym pasterskie, religijne, rycerskie itp.

W ramach konkursu uczestnicy będą proszeni o zaprezentowanie:

– dwóch utworów (hejnał, sygnał, fanfara itp.), granych tradycyjnie przy okazji uroczystości, polowań, działań wojskowych, turniejów rycerskich, uroczystości religijnych, a także np. z tradycji pasterskich itp. (z wyjątkiem  Hejnału z Wieży Mariackiej w Krakowie);

– jednego utworu autorskiego.

Ich wykonania będzie oceniało jury, w skład którego wejdą specjaliści muzyki wojskowej, myśliwskiej i ludowej. Na zwycięzców czekają nagrody.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi (orkiestrami) i publicznością przejdą na rynek w Lanckoronie w korowodzie prowadzonym przez rekonstruktorów w strojach konfederatów barskich. Na rynku odbędzie się ogłoszenie wyników i koncert w wykonaniu zaproszonych gości, prezentacja wykonań laureatów konkursu oraz wręczenie nagród. Podczas koncertu rekonstruktorzy zaprezentują stroje z czasów konfederacji barskiej.

Festiwal hejnalistów organizowany jest dla upamiętnienia 250. rocznicy bitew lanckorońskich konfederacji barskiej przez Towarzystwo Przyjaciół Orkiestry Dętej w Lanckoronie „Intrada” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lanckoronie.

Regulamin konkursu oraz Kartę zgłoszeń można pobrać ze strony internetowej gok_lanckorona.pl oraz z profili FB Orkiestry Dętej w Lanckoronie i GOK w Lanckoronie od soboty 15 maja. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: intrada.lanckorona@gmail.com , gok_lanckorona@tlen.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 czerwca 2021 r.

Serdecznie zapraszamy. Projekt

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz