Strona główna » Roszady w parafiach gminy Andrychów
RELIGIE

Roszady w parafiach gminy Andrychów

Pisaliśmy już o zmianach personalnych w archidiecezji krakowskiej. Ale część parafii leżących na terenie powiatu wadowickiego podlega pod diecezję bielsko-żywiecką, w której również szykuje się sporo przetasowań. Na samym naszym terenie nie będzie ich jednak dużo. Kto i skąd odejdzie?

Roszady dotyczą dwóch parafii diecezji bielsko-żywieckiej w powiecie wadowickim. Z parafii św. Macieja Apostoła w Andrychowie odejdzie ksiądz Paweł Nowak, który obejmie posługę duszpasterską w Bielsku-Białej. Będzie wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym mieście. W Andrychowie zastąpi go ksiądz Wojciech Jamroziński, który dotąd był wikarym w innej bielskiej parafii – pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej.

Zmiana wikariusza nastąpi też w parafii św. Urbana w Roczynach. Opuści ją ksiądz Piotr Bratek, który został mianowany pomocą duszpasterską w parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu oraz kapelanem tamtejszego szpitala. Nowym wikarym w Roczynach będzie ksiądz Paweł Hubczak, przeniesiony tutaj z parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach.

Foto: Edyta Łekowska (na zdjęciu kościół w Roczynach)

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz