Strona główna » Mobilne punkty szczepień w andrychowskiej gminie
ZDROWIE

Mobilne punkty szczepień w andrychowskiej gminie

Osoby, które mogły szczepić się przeciw COVID-19 najwcześniej, miały niemało problemów, by skorzystać ze swego prawa. Zazwyczaj trudno im było znaleźć wolny termin blisko swojego miejsca zamieszkania. Punktów szczepień było mniej niż obecnie, a ponadto dostawały one ograniczone ilości szczepionek. Teraz jest już zupełnie inaczej. Kto chce się zaszczepić, może to zrobić nierzadko nawet bez rejestracji.

Takie okazje pojawiają się na przykład podczas imprez plenerowych. Ale nie tylko. Nie trzeba pikników i koncertów, by do różnych miejscowości przyjeżdżały mobilne punkty szczepień. W lipcu pojawią się one w gminie Andrychów. Będą w nich wykonywane szczepienia preparatem firmy Johnson & Johnson. Jest to szczepionka jednodawkowa, co oznacza, że aby uzyskać odporność przeciwko COVID-19, wystarczy zaszczepić się tylko raz. Pełną ochronę organizm nabywa po upływie 28 dni.

Pierwszy mobilny punkt szczepień przeciw koronawirusowi zawita do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzykach. Można będzie zaszczepić się tam już 4 lipca. Kolejne pojawią się w Targanicach Górnych i Roczynach. W tych miejscowościach szczepienia również będą obywały się w budynkach strażackich. W Targanicach Górnych 18 lipca, a Roczynach 25 lipca.

Do tej pory w całym powiecie wadowickim wykonano 83 532 szczepień. W pełni zaszczepionych jest już 31 372 osób.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz