Strona główna » W Andrychowie powstaje nowa droga
GOSPODARKA

W Andrychowie powstaje nowa droga

Foto: Edyta Łepkowska

Andrychów słynie z ogromnych korków na przecinającej jego centrum drodze krajowej. Nie ma dnia, aby kierowcy nie pomstowali na trudności w przejeździe przez miasto. Ten problem ma rozwiązać (lub przynajmniej zmniejszyć) zapowiadane od dawna powstanie łącznika między rondem przy supermarketach a ulicą Tkacką. Dopiero ostatnio ruszyła jego budowa.

Gigantyczne korki na ulicy Krakowskiej (czyli drodze krajowej nr 52) w Andrychowie to w dużej mierze „zasługa” ruchu związanego z dojazdem do supermarketów znajdujących się w sąsiedztwie mostu nad Wieprzówką. Aby go zmniejszyć, zaplanowano budowę łącznika prowadzącego od ronda przy pawilonach handlowych do ulicy Tkackiej. Gdy powstanie ta nowa ulica, mieszkańcy sporej części Andrychowa, a także Roczyn, Targanic i Sułkowic nie będą musieli w ogóle wjeżdżać na drogę krajową, by dostać się do supermarketów.

Budowa łącznika jest częścią większego przedsięwzięcia pod nazwą „Koncepcja rozbudowy układu komunikacyjnego w Andrychowie”. W jego ramach dojdzie również do modernizacji ul. Fabrycznej, powstania jezdni łączącej ją ze skupiskiem bloków przy ul. Żwirki i Wigury oraz ronda na skrzyżowaniu ulic Tkackiej i Beskidzkiej. Te inwestycje hucznie zapowiadano już na początku 2019 roku, kiedy to doszło to podpisania umowy z  wykonawcą łącznika – firmą Drog-Bud ze Spytkowic.

Prace od strony ulicy Tkackiej. Foto: Edyta Łepkowska

Prace ruszyły dopiero niedawno. Najintensywniejsze trwają przy budowie skrzyżowania nowej drogi z ulicą Tkacką. Łącznik będzie miał z tej strony wylot w sąsiedztwie przejazdu kolejowego. Wzdłuż powstającej drogi nie zabraknie chodnika, a nawet ścieżki rowerowej. Całość przedsięwzięcia ma kosztować ponad 4 mln zł.

Spory odcinek budowanej drogi będzie się pokrywać z tą już istniejącą. Foto: Edyta Łepkowska

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz