Strona główna » Włamywacze wyrzucili telewizory do rowu
BEZPIECZEŃSTWO

Włamywacze wyrzucili telewizory do rowu

     Policjanci rozwikłali sprawę włamania do jednego z domów w miejscowości Chojnik. Odzyskali skradzione telewizory, ustalili i zatrzymali rabusiów oraz powiadomili o wszystkim nieświadomą niczego właścicielkę nieruchomości. Sprawcom za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

     Wczoraj nad ranem, przejeżdżający przez miejscowość Chojnik patrol Policji z Ciężkowic, ujawnił leżące w przydrożnym rowie dwa telewizory. Zaskakujące znalezisko od razu nasunęło policjantom przypuszczenie, że są to łupy z dokonanej kradzieży lub włamania. Zabezpieczyli więc znaleziony sprzęt oraz zajęli się ustalaniem okoliczności porzucenia telewizorów.
     Jeszcze tego samego dnia, ustalili że dwa telewizory o przekątnej 50 i 42 cale zostały ukradzione z domu jednorodzinnego w Chojniku, podczas nieobecności właścicielki posesji. Policjanci skontaktowali się z całkowicie zaskoczoną kobietą, która po powrocie rozpoznała swoją własność.

     Funkcjonariusze z zespołu kryminalnego z Komisariatu Policji w Ciężkowicach bardzo szybko ustali włamywaczy. W tym samym dniu rabusie zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu. Sprawcami  kradzieży z włamaniem są dwaj 19-letni mieszkańcy powiatu tarnowskiego.

     Młodzi mężczyźni przyznali się i wyjaśnili, jak skradzione telewizory znalazły się w rowie. Okazało się bowiem, że kiedy pod osłoną nocy wracali z włamania i dźwigali skradzione telewizory, zobaczyli zbliżający się samochód. Wystraszyli się na tyle, że postanowili porzucić skradziony sprzęt i uciekli.

     Dochodzenie w sprawie tej kradzieży z włamaniem prowadzi Komisariat Policji w Ciężkowicach. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (KWP)

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz