Strona główna » Wyruszyli z Wadowic na Jasną Górę
RELIGIE

Wyruszyli z Wadowic na Jasną Górę

W tym roku, roku beatyfikacji Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, Wadowicka Pielgrzymka na Jasną Górę zorganizowana została pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Z Wadowic na Jasną Górę wyruszyło 150 pielgrzymów.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła z Wadowic w sposób tradycyjny. W ubiegłym roku pielgrzymka została zorganizowana w sposób hybrydowy. Było duchowe pielgrzymowanie, a w ostatni dzień było wejście na Jasną Górę.

35. Wadowicka Pielgrzymka na Jasną Górę

„WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ” – to motto tegorocznego wadowickiego pielgrzymowania do Częstochowy. Pielgrzymi zabierają ze sobą również własne, indywidualne intencje, które będą wymadlane na trasie pielgrzymki.

– W roku beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego chcemy wpatrywać się w jego przykład podążania za Marią, słuchania Maryi, ofiarowania przez ręce Maryi swego życia Panu Bogu, pogłębiania swojej wiary, bo to jest niezwykle istotne – powiedział portalowi powiatlive.pl ksiądz Adam Kurdas, przewodnik tegorocznej Wadowickiej Pielgrzymki na Jasną Górę,

35. Wadowicka Pielgrzymka na Jasną Górę

Zdjęcie 1 z 48

Z Wadowic na Jasną Górę wyruszyło 150 pielgrzymów.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz