Strona główna » Nawałnica w Kalwarii, burmistrz przerywa urlop
WYDARZENIA

Nawałnica w Kalwarii, burmistrz przerywa urlop

Burmistrz Miasta dr Augustyn Ormanty przerwał swój urlop, aby móc kierować sztabem kryzysowym i podejmować kluczowe decyzje w związku z nawałnicą, jaka ostatniej nocy przeszła przez gminę Kalwaria Zebrzydowska.

Ulewne deszcze spowodowały straty i uszkodzenia, głównie na drogach w Kalwarii Zebrzydowskiej, Brodach, Bugaju, Barwałdzie i Stanisławiu Dolnym. W miejscach gdzie odnotowano największe starty pracują już służby, w kilku miejscach udrożniono drogi ponieważ mieszkańcy zostali odcięci od dojazdu do domostw. Zlecono już najpilniejsze naprawy.

W Brodach przy jednym z domów osunęła się skarpa, ale na ten moment nie zagraża budynkowi, w wielu miejscach woda wdarła się do piwnic najgorsza sytuacja miała miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Kolejowej – 3 mieszkańców zostało ewakuowanych.

Obecnie sytuacja w Gminie w związku z intensywnymi opadami deszczu jest ustabilizowana, na dzień dzisiejszy nie ma zagrożenia.

Po oberwaniu chmury, jakie miało miejsce nad gminą Kalwaria Zebrzydowska, sytuacja powodziowa na terenie gminy jest ustabilizowana. Burmistrz Miasta dr Augustyn Ormanty  przerwał swój urlop, aby móc kierować sztabem kryzysowym i podejmować kluczowe decyzje.

Z samego rana w trybie pilnym zostało powołane posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. GZZK oszacował straty w terenie.

Pierwszą decyzją Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej było uruchomienie rezerwy celowej i przeznaczenie 150 tys. zł na pokrycie szkód powstałych na skutek intensywnych opadów deszczu. Zabezpieczone środki zostaną wykorzystane do podjęcia prac naprawczych i porządkowych głownie w infrastrukturze drogowej.

Urząd Miasta zwraca się do mieszkańców poszkodowanych w nocnej nawałnicy o składanie udokumentowanych wniosków z poniesionych strat lub uszkodzeń do Sekretariatu Urzędu Miasta.

Burmistrz składa podziękowania wszystkim funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz druhom OSP za oddanie i pomoc mieszkańcom.

Źródło: Gmina Kalwaria Zebrzydowska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz