Strona główna » Już nie ma dziur i przerdzewiałych poręczy
GOSPODARKA

Już nie ma dziur i przerdzewiałych poręczy

Foto: Bartosz Kaliński

Remizy strażackie nie są wyłącznie miejscami, gdzie druhowie organizują swoje zebrania i przechowują sprzęt. Wokół tych budynków skupia się życie społeczne i kulturalne wielu miejscowości. Nie inaczej jest w Kleczy, dlatego nie tylko druhom bardzo zależało na tym, by teren przy miejscowej remizie nabrał dobrego wyglądu.

W domu strażaka w Kleczy odbywają się uroczystości rodzinne i okolicznościowe oraz zebrania wiejskie, a na placu przed nią festyny i inne imprezy plenerowe. Dlatego dla mieszkańców całej miejscowości ważna była estetyka tego miejsca. Niestety, mimo że sam budynek był zadbany, wygląd terenu wokół niego długo wołał o pomstę do nieba. W placu manewrowym ziały dziury, a balustrady na schodach przeżerała rdzą.

Tak było do niedawna, ale obecnie sytuacja już się zmieniła. Dzięki przekazanej przez gminę Wadowice dotacji w wysokości 180 tys. zł, remiza doczekała się wreszcie przyzwoitego otoczenia. Plac i parking pokryto nowym asfaltem, odnowiono schody i zamontowano na nich balustrady ze stali nierdzewnej. Teraz imprezy plenerowe przy budynku będą miały godną oprawę.

Foto: Bartosz Kaliński

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz