Strona główna » Złoto w USA
SPORT I REKREACJA

Złoto w USA

Związana z Klubem Sportowym Aquila Wadowice, mieszkająca na stałe w Stanach Zjednoczonych, Katarzyna O’Lone Sobczak zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w Stanowej Olimpiadzie BMX Racing w Północnej Karolinie.

Katarzyna O’Lone Sobczak od lat należy do czołowych zawodniczek BMX w Stanach zjednoczonych. Startując w zawodach międzynarodowych zawsze reprezentuje barwy Polski. Jest bardzo dobrą promotorką naszego kraju, w tej bardzo popularnej w USA i na świecie konkurencji olimpijskiej BMX.

Ostatnio Katarzyna O’Lone Sobczak zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w Stanowej Olimpiadzie BMX Racing w Północnej Karolinie. Olimpiada zorganizowana została przez BODYARMOR i Capital City BMX NC.

W kraju Klub Sportowy Aquila Wadowice odnosi sukces za sukcesem, tak indywidualnie jak i w klasyfikacji drużynowej.

W kolarskiej konkurencji pomptrack (wyścgi po muldach) Klub Sportowy Aquila Wadowice zdobył tytuł drużynowego Wicemistrza Polski.

Bardzo dobrze spisali się na muldach również zawodnicy Aquili w kategoriach  indywidualnych. Mistrzami Polski w Pumptrack zostali: Jan Zieliński w kategorii młodzików, Hanna Strzebońska w kategorii młodziczek, Maja Bednarz w kategorii juniorek młodszych oraz Marika Kudra w kategorii elita kobiet.

Natomiast najmłodsza uczestniczka Maja Żuławińska zdobyła brązowy medal w kategorii żaków. Z brązowym medalem w kategorii młodzików wrócił z mistrzostw również Brajan Nowak.

Wadowicka Aquila dominuje również w  wyścigach BMX. Z dwudniowych Mistrzostw Polski w wyścigach BMX, rozegranych na torach w Nowej Soli i w Dzierżoniowie reprezentanci Aquili Wadowice również wrócili z medalami.

Na torze w Nowej Soli Marika Kudra wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii elita kobiet, a w kategorii elita mężczyzn Wojciech Gnojek zdobył tytuł II Wicemistrza Polski.

 Z kolei na torze w Dzierżoniowie bardzo dobrze spisała się Hanna Strzebońska zdobywając tytuł Mistrzyni Polski w kategorii młodziczek.   

  W klasyfikacji drużynowej Klub Sportowy Aquila Wadowice zdobył tytuł Wicemistrza Polski, do mistrzowskiego tytułu zabrakło zawodnikom wadowickiej Aquili jednego punktu!

Warto zauważyć pewien paradoks. Od kilku lat na prestiżowej imprezie w sportach młodzieżowych, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, reprezentacja Województwa Małopolskiego, w dużej mierze oparta na zawodnikach KS Aquila Wadowice oraz KS Luboń Skomielna Biała, nie ma sobie równych i  zdobywa złote medale, pomimo, że w Województwie Małopolskim… nie ma toru do uprawiania kolarskiej konkurencji BMX.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz