Strona główna » W jeden dzień złapano 1278 piratów drogowych!
BEZPIECZEŃSTWO

W jeden dzień złapano 1278 piratów drogowych!

Podczas tej jednodniowej akcji policjanci skontrolowali prawie 1700 pojazdów i ujawnili 1278 kierujących, poruszających się z nadmierną prędkością.

W piątek 13 sierpnia br. małopolska Policja przeprowadziła działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Pomiary prędkości prowadzone były zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

Podczas tej jednodniowej akcji policjanci skontrolowali prawie 1700 pojazdów i ujawnili 1278 kierujących, poruszających się z nadmierną prędkością, z czego 14 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Od początku roku w Małopolsce doszło do 1349 wypadków drogowych, w których zginęło 87 osób, a 1533 zostało rannych. Z analizy danych statystycznych wynika, że główną przyczyną powstawania wypadków na drogach jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Sprawcami tych zdarzeń w około 87 % są kierujący.

Letni wypoczynek dobiega końca, przed nami ostatnie wakacyjne weekendy, kiedy spodziewamy się dużego natężenia ruchu na drogach. Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy rozwagę i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę. Życzymy bezpiecznych powrotów do domu.

Policja Małopolska

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz