Strona główna » Samochód szturmowy na wyposażeniu policji
BEZPIECZEŃSTWO

Samochód szturmowy na wyposażeniu policji

Zapowiada się gorąca jesień. Małopolscy policjanci rozpoczęli eksploatację pojazdu z platformą szturmową na bazie toyoty hilux z napędem 6×6.

Zakupiony pickup poddany został głębokiej przeróbce, Na Hilux 6×6 zabudowana została rampa szturmowa, z dwoma podnoszonymi niezależnie trapami. Tego typu rampy wcześniej zostały dostarczone m.in. do JW Grom.

Na każdym trapie, w jego tylnej części znajdują się podnoszone, zintegrowane tarcze balistyczne. W trakcie szturmu na rampie może znajdować się do 8 operatorów. Pod rampą zlokalizowany jest kontener do przewożenia wyposażenia szturmowego. W kabinie pojazdu może poruszać się dwóch funkcjonariuszy, za przednimi fotelami znajduje się przedział techniczny z urządzeniami łączności, sygnalizacji itp. oraz wydzielone miejsce na wyposażenie indywidualne.

Zakup Toyoty Hilux był efektem współpracy pomiędzy strażakami a małopolskimi policyjnymi kontrterrorystami w ramach projektu “Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym“.

Pojazd wykorzystywany jest przez Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Krakowie i Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 Komendy Miejskiej Państwowej Staży Pożarnej w Krakowie, której specjalizacją jest ratownictwo chemiczno-ekologiczne.

Źródło: Policja Małopolska

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz