Strona główna » 5 osób zatrzymanych. Chodzi o łapówki
BEZPIECZEŃSTWO

5 osób zatrzymanych. Chodzi o łapówki

Wspólna akcja CBA i Małopolskiej Policji – 5 osób zatrzymanych pod zarzutem korupcji. Chodzi o łapówki za korzystne rozstrzygnięcia spraw administracyjnych na rzecz deweloperów.

Pięć osób zostało dziś zatrzymanych przez CBA i Wydział do Walki z Korupcją KWP w Krakowie we wspólnej akcji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Wśród zatrzymanych znaleźli się była Wiceprezydent Miasta Krakowa, była Dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, obecna Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa, Prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie a zarazem Prezes Biura Rozwoju Krakowa Sp. z o.o., oraz Dyrektor Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Zatrzymanym w prokuraturze przedstawione zostaną zarzuty korupcyjne obejmujące lata 2018-2019. Chodzi m.in. o łapówki za korzystne rozstrzygnięcia spraw administracyjnych. Dowody uzyskane przez śledczych wskazują, m.in., że była zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa wykorzystywała swoje wpływy w poszczególnych wydziałach krakowskiego magistratu, tak aby pracownicy tych urzędów wydawali korzystne rozstrzygnięcia dla deweloperów obsługiwanych przez prywatną spółkę. To pierwsza realizacja w tej rozwojowej sprawie.

Małopolska Policja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz