Strona główna » Rowerowe święto w Wadowicach
SPORT I REKREACJA

Rowerowe święto w Wadowicach

Niedziela należała w Wadowicach do miłośników rowerów, a stadion Skawy Wadowice zamienił się w rowerowe miasteczko.

Na Stadionie MKS Skawa w Wadowicach w niedzielę, 12 września br. dla wszystkich rowerzystów oraz miłośników sportów rowerowych przygotowano moc atrakcji, począwszy od rajdu rowerowego po niesamowite ekstremalne show Sound of Gravity przy  świetle jupiterów i pirotechnice!

 Na uczestników Rajdu Rowerowego czekały trzy trasy. Do wyboru były odcinki o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności (od 13 do 43 kilometrów), tak aby każdy rowerzysta mógł sprawdzić swoje umiejętności i cieszyć się jazdą w pięknym otoczeniu przyrody.

Można było wybrać zarówno trasę po płaskim terenie przeznaczoną dla rodzin z dziećmi jak i długodystansowy odcinek dla wprawionych rowerzystów! Wszystkie trasy były prowadzone częściowo przez odcinki szutrowe – więc niezbędny był rower MTB!

Zobacz ► Sound of Gravity w Wadowicach

Tradycyjnie już każdy uczestnik rajdu otrzymał całkowicie za darmo wyjątkowy pakiet startowy, który zawierał m.in. okazjonalną koszulkę rajdową, poczęstunek, napój, numer startowy, mapki! Po zakończeniu rajdu najmłodsi mogli skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, zabaw czy wziąć udział w wyścigu Kids Race.

W wadowickim miasteczku Małopolska Tour przez cały dzień miały miejsce liczne atrakcje towarzyszące, takie jak mobilny pumptrack, pokazy bicykl freestyle, spektakle rowerowe, kino rowerowe, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, food trucki i ekstremalne show Sound of Gravity z gwiazdami sportów ekstremalnych! 

Oglądaj ► Rowerowe show w Wadowicach

Wadowicki etap Małopolska Tour został zorganizowany oraz sfinansowany przez Województwo Małopolskie. Realizatorem wydarzenia była Fundacja Sfera.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz