Strona główna » Plamą i Kreską wędrujemy w świat naszych marzeń
KULTURA

Plamą i Kreską wędrujemy w świat naszych marzeń

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie serdecznie zaprasza młodzież w wieku 10 – 15 lat do udziału w VI Konkursie Malarstwa i Rysunku „Plamą i Kreską wędrujemy w świat naszych marzeń, bo one ważniejsze są od ziszczeń – Sen i nie sen”.

Tegoroczna edycja konkursu dedykowana jest Stanisławowi Lemowi. Jego twórczość ma stać się inspiracją do stworzenia prac, a szczególnie te słowa: „Intensywność marzeń ważniejsza jest od ziszczeń” – cytat, pochodzący z powieści Lema, pt. „Wysoki Zamek”.

Konkurs ma charakter warsztatowy – praca malarska lub rysunkowa wykonywana jest w dzień konkursu w WDK w Inwałdzie. Prace konkursowe mogą być wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi: akwarela, tempera, pastele, olej, akryl. Część konkursowa przeprowadzona będzie z podziałem na grupy wiekowe: 10 – 12 lat (4 października 2021 r.) oraz 13 – 15 lat (5 października 2021 r.).

Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród i wyróżnień odbędzie się 11 października 2021 r. o godz. 16.00 w WDK w Inwałdzie i zostanie połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej.

Wszelkie szczegóły zawarte są w ► Regulaminie konkursu

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 września 2021 r. 

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz