Strona główna » Mistrzynie w grillowaniu karpia
WYDARZENIA

Mistrzynie w grillowaniu karpia

Aleksandra Kantorska i Kinga Zając zajęły I miejsce w Mistrzostwach Szkół Gastronomicznych w Grillowaniu Karpia.

W niedzielę, 26 września podczas Wielkich Zatorskich Żniw Karpiowych na łowisku wędkarskim w Podolszu odbyły się Mistrzostwa Szkół Gastronomicznych w Grillowaniu Karpia. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn kucharskich z następujących szkół: Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu, Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy.

Zespół Szkół w Radoczy reprezentowały uczennice klasy III Technikum Żywienia i Usług GastronomicznychAleksandra Kantorska i Kinga Zając, które przygotowały potrawę “Grillowane steki z karpia w towarzystwie warzyw i sosu” i zajęły I miejsce.

Według organizatorów oraz jury, tegoroczne mistrzostwa były na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja wyrównana.  Tym bardziej cieszy nas zwycięstwo naszych uczennic, które zapewniły sobie miejsce w przyszłorocznym konkursie najlepszych szkół gastronomicznych z Małopolski.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz