Strona główna » Walka z kościołem, aborcja na życzenie, związki partnerskie, likwidacja suwerenności Polski!
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Walka z kościołem, aborcja na życzenie, związki partnerskie, likwidacja suwerenności Polski!

Będą walczyć z kościołem katolickim, zlikwidują religię w szkołach, pozwolą kobietom na zabijanie nienarodzonych dzieci do 12 tygodnia ich życia, a homoseksualistom na związki partnerskie. Biedroń z Czarzastym w Warszawie, a Szewczyk z Rajdą w powiecie Wadowickim?

Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej z powiatu wadowickiego: Zenon Szewczyk oraz Czesław Rajda wzięli udział w Kongresie Zjednoczeniowym Nowej Lewicy w warszawskiej hali EXPO. Podczas zjazdu Nową Lewicę utworzyły: Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Wiosna. Na czele nowej partii stanęło dwóch liderów: Włodzimierz Czarzasty oraz Robert Biedroń. Sekretarzem Generalnym partii został Marcin Kulasek. W Kongresie wzięło udział ponad tysiąc delegatów.

Nowi współprzewodniczący przedstawili swoje wizje rządzenia lub współrządzenia, co ma się dokonać już za dwa lata.

Wyprowadzimy religię ze szkół – krzyczał na Kongresie Zjednoczeniowym Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, który zapowiedział, że jeżeli dojdą do władzy, renegocjują lub wypowiedzą Konkordat.

To musi być Polska, w której nie tylko nawzajem zaczniemy się znów do siebie uśmiechać, nie patrząc na to, kto ma jakie poglądy. Zaczniemy ze sobą rozmawiać – mówił z kolei Rober Biedroń, co nie przeszkadzało mu w tym samym wystąpieniu atakować Prawo i Sprawiedliwość, a Włodzimierz Czarzasty posunął się nawet do obrażania kapłanów nazywając ich „darmozjadami”. Ot, taka lewicowa wizja szacunku i wolności…

Czarzasty odniósł się również do ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności polskiej Konstytucji i nazwał tę decyzję „skandaliczną”. No fakt, w obecnej Konstytucji nie ma już zapisu o „przewodniej sile PZPR oraz umacnianiu przyjaźni ze Związkiem Radzieckim”…

W zaprezentowanej podczas Kongresu wizji programowej zawarto m.in. zapewnienie odejścia od węgla do 2035 roku, reformę mediów publicznych, 7,2 PKB na ochronę zdrowia, żłobek i przedszkole w każdej gminie.

W wizji programowej, o której mówili liderzy Nowej Lewicy, znalazło się również przyznanie kobietom prawa do wyboru, aby to kobieta decydowała o życiu lub śmierci swojego nienarodzonego dziecka do 12 tygodnia jego życia oraz przyznanie parom homoseksualnym prawa do zawierania związków partnerskich.

 W odniesieniu do bieżącej sytuacji na wschodniej granicy Włodzimierz Czarzasty opowiedział się za przyjmowaniem wszystkich, bez względu na to, kto i kogo przysyła.

Na koniec wystąpienia Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty zaprezentowali Paszport Europejski, o utworzenie którego będzie się ubiegać Nowa Lewica. Trzeba wiedzieć, że utworzenie przez Unię Europejską Paszportu Europejskiego, co wiąże się z nadaniem obywatelstwa europejskiego, kończy byt niepodległych państw w Unii Europejskiej, w tym także likwiduje niepodległość i suwerenność Polski.

O to walczą Biedroń z Czarzastym, a przyklaskują im Zenon Szewczyk i Czesław Rajda.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz