Strona główna » Wspólne służby policjantów i strażaków na terenie Jeziora Mucharskiego
BEZPIECZEŃSTWO

Wspólne służby policjantów i strażaków na terenie Jeziora Mucharskiego

Policjanci z powiatu wadowickiego wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach prowadzili działania na terenie Jeziora Mucharskiego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających tam osób.

Mieszane patrole w miejscach rekreacyjnych to wspólna inicjatywa Komendy Głównej Policji i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Mundurowi w takich miejscach edukują wypoczywających i reagują na wszelkie negatywne zjawiska na wodzie i terenach przybrzeżnych. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i zapobiec utonięciom.

Dlatego w środę (14 września br.)  i piątek (16 września br.), policjanci z Posterunku Wodnego Policji w Świnnej Porębie wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, wykorzystując motorowe łodzie służbowe prowadzili działania na terenie Jeziora Mucharskiego. Funkcjonariusze przeprowadzili też ćwiczenia związane z koordynacją działań ratowniczych i znajomości topografii zbiornika.
Połączenie patroli, to nie tylko potwierdzenie doskonałej współpracy obu służb, ale przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz