Strona główna » Zawodnicy wadowickiej AQUILI walczyli na torach BMX
SPORT I REKREACJA

Zawodnicy wadowickiej AQUILI walczyli na torach BMX

Ostatnie dni są bardzo aktywne dla Klubu Sportowego AQUILA Wadowice. Zawodnicy z Aquili Peleton startują w zawodach Paris – Berst – Paris, natomiast 19 sierpnia br. odbyła się najważniejsza dla młodzieży impreza sportowa w kraju, tj. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich.

W ramach Olimpiady zawody w kolarskiej konkurencji BMX zostały zorganizowane na torze w Wodzisławiu Śląskim. W tym samy dniu na tym samym torze przeprowadzono Mistrzostwa Polski w wyścigach BMX – jazda indywidualna na czas.

Klub Aquila Wadowice, pomimo, że nie ma do treningów własnego toru, bardzo dobrze spisał się w kolarskiej rywalizacji i był zagrożeniem nawet dla tych klubów, w których zawodnicy na co dzień trenują na własnym torze.

Na siedem rozegranych wyścigów zawodnicy Aquili tylko raz znaleźli się poza strefą medalową. Kilka raz zawodnicy byli na pierwszym miejscu, na drugim, trzecim, czwartym.

Klasyfikacja zawodów obejmowała klasyfikację klubowa oraz wojewódzką. Na uwagę zasługuje fakt, iż reprezentacja BMX Województwa Małopolskiego z reguły oparta jest na zawodnikach AUILI Wadowice

Po przeprowadzeniu wyścigów eliminacyjnych, wszyscy zawodnicy Aquili uzyskali prawo startu w finałach. Szczególną brawurą w eliminacjach popisał się najmłodszy zawodnik Brajan Nowak.

W kategorii dziewczyn drugie miejsce zajęła Hanna Strzebońska, z kolei Brajan Nowak ostatecznie uplasował się na miejscu czwartym. Trzeci reprezentant – Wojtek Jurczak, zajął dziewiąte miejsce.

Uzyskane wyniki poszczególnych zawodników Aquili na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży złożyły się na osiągniecie przez Aquilę Wadowice trzeciego miejsca w zawodach i zdobycie brązowego medalu. Również trzecie miejsce i brąz zdobyła reprezentacja Województwa Małopolskiego.

Natomiast w zawodach Mistrzostw Polski w BMX zawodnik Aquli Patryk Lis wywalczył tytuł Mistrza Polski w połączonej kategorii Junior – U23, natomiast tytuł Wicemistrza Polski zdobył Wojciech Gnojek, W kategorii juniorek trzecie miejsce zajęła Anna Bednarz. W kategorii żaków najmłodszy uczestnik MP Bartek Bednarz zajął siódme miejsce.

– W Wadowicach powstaje tor pumptrackowy. Byłoby dobrze, aby klub miał możliwość naniesienia ewentualnych poprawek do projektu, ponieważ taki obiekt powinien być budowany z uwzględnieniem wymogów i zachowaniem koniecznych parametrów, ale także ze zdrowym rozsądkiem. Wybudowano w kraju wiele torów pupmtrackowych, jednak nie wszystkie nadają się do organizowania zawodów pumptrackowych – powiedział prezes wadowickiej Aquili Andrzej Kramarczyk.

Klub Sportowy Aquila Wadowice ma przed sobą jeszcze bogaty program organizowania i udziały w zawodach sportowych.

  • 17 września – Impreza organizowana przez Klub Sportowy Aquila Wadowice wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego. Odbędzie się Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II, a po południu zostanie zorganizowana przez Aquila Peleton Wadowice czasówka w ramach kolejnej edycji Ponikiew Trial Time
  • 23 września – Klub Aquila jedzie na Mistrzostwa Polski w pupmtracku
  • 24 września – Międzynarodowy Puchar Polski, który organizuje Aquila w Polance Wielkiej.
  • 30 września – kolejna runda Pucharu Polski w Twardorzeczce w gminie Lipowa.
  • 14 października – finał w Magicznej Osadzie na Czarnym Groniu (gmina Andrychów).

Projekt startów zrealizowano dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz