Strona główna » Rodzinny Rajd Rowerowy – dwa oblicza
SPORT I REKREACJA

Rodzinny Rajd Rowerowy – dwa oblicza

Za nami jubileuszowy, XX Rodzinny Rajd Rowerowy, który miał dwa oblicza. W pierwszej części pogoda dopisała, w drugiej uczestnicy musieli pokonać burzę.

Tradycyjnie z parkingu przez budynkiem Spółdzielni Mieszkaniowej na os. Kopernika w Wadowicach wyruszyli uczestnicy jubileuszowego XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

W niedzielę 23 maja br. na linii startu zameldowało się ponad 100 uczestników, których gorąco powitała prezes TKKF Leskowiec Halina Kulbacka.

Organizatorem rajdu był TKKF Leskowiec Wadowice przy współpracy samorządu gminy Wadowice. Rajd zorganizowano pod Honorowym Patronatem Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, a Komitet Honorowy XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego tworzyli:

Inicjator Cyklu Rodzinnych Rajdów Rowerowych na Podbeskidziu – Grażyna Staniszewska, Starosta Wadowicki – Eugeniusz Kurdas, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF – Leszek Tytko oraz Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach  – Bożena Łabuś.

Z kolei Komitet organizacyjny stanowili: kierownik Wydziału Promocji gminy Wadowice Małgorzata Targosz – Storch, prezes MKS Skawa Wadowice Bogusław Jamróz, Komendant Hufca ziemi wadowickiej ZHP phm Julia Moskwa, sołtys Rokowa Beata Medoń. Wśród patronów medialnych był również portal internetowy powiatlive.pl.

Na 26-kilometrową trasę, krótszą, niż w latach poprzednich, wyruszono przy pięknej słonecznej pogodzie. Niestety ładna pogoda utrzymała się tylko do półmetka, który usytuowany został w Centrum Rekreacji w Rokowie.

Dalszą część trasy z Rokowa na Stadion MKS Skawa Wadowice uczestnicy rajdu musieli pokonać w strugach deszczu i nie dać się burzy.

Na mecie rozdano nagrody i wyróżnienia w kategoriach: najliczniejsza rodzina, najstarszy uczestnik oraz najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz