Strona główna » Nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania dla domowego oprawcy
BEZPIECZEŃSTWO

Nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania dla domowego oprawcy

Nakaz opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej wprowadzono dla 45-letniego agresora.

W poniedziałkowy wieczór (tj.14 czerwca br.) po godzinie 20, do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej na terenie jednej z posesji w gminie Budzów.

Przybyli na miejsce policjanci zastali roztrzęsioną kobietę oraz jej nietrzeźwego męża. Według informacji agresor nie tylko stosował wobec żony przemoc psychiczną, ale też fizyczną. W tej sytuacji reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 45-latka i osadzili go w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

15 czerwca policjanci wydali zatrzymanemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.

Mężczyzna w obecności mundurowych udał się jeszcze raz do domu, by zabrać jedynie przedmioty osobistego użytku, a także rzeczy niezbędne do wykonywania pracy.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy.

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem – pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Informacje o funduszu są dostępne pod adresem:

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/…/potrzebuje…/.

Lista organizacji udzielających różnego rodzaju wsparcia oraz pomocy jest dostępna pod adresem:

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/…/znajdz…/

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz