Strona główna » Ilu zaszczepionych w powiecie?
ZDROWIE

Ilu zaszczepionych w powiecie?

Do tej pory w całej Polsce wykonano blisko 26 mln szczepień przeciwko koronawirusowi. W pełni zaszczepionych jest 10 765 849 osób. A jak sytuacja wygląda w naszym województwie i powiecie?

Choć nie brak jest dorosłych, którzy dotąd nawet nie próbowali zapisać się na szczepienia przeciwko COVID-19, w punktach ich wykonywania panuje cały czas ruch. W większości z nich cały proces przebiega bardzo sprawnie. Nawet gdy ktoś przyjdzie przed godziną, na którą jest zarejestrowany, zazwyczaj zostaje przyjęty praktycznie od razu. Oczywiście po wypełnieniu kwestionariusza wstępnego wywiadu i przejściu krótkiej kwalifikacji. Ba, zdarza się, że pacjent pomyli dzień szczepienia, a mimo to nie bynajmniej nikt nie odsyła goz kwitkiem.

  W całym województwie małopolskim wykonano dotychczas 2 133 110 szczepień. Drugą dawkę ma za sobą już 793 134 osób. W samym powiecie wadowickim szczepień przeprowadzono do dzisiaj 73 472, natomiast drugą dawkę dostało 25 219 pacjentów. Nie jest to jeszcze rewelacyjny wynik dla powiatu, w którym mieszka 160 tys. osób. Ale nie jest też źle, zważywszy, iż są w kraju powiaty, w których ani jednej dawki szczepionki nie otrzymało 70 % mieszkańców.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz