Strona główna » Znowu pójdą na Jasną Górę
RELIGIE

Znowu pójdą na Jasną Górę

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku Piesza Pielgrzymka z Wadowic na Jasną Górę odbędzie się w sposób tradycyjny.

„WSZYSTKO POSTAWIŁEM NA MARYJĘ” – to hasło tegorocznej Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Hasło zaczerpnięte jest od sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy przeżywać w tym roku.

Pielgrzymka 2018

Wędrując na Jasną Górę z Wadowic – miejsca, gdzie urodził się i wzrastał św. Jan Paweł II pragniemy włączyć się w dziękczynienie składane Bogu za życie i pontyfikat naszego świętego rodaka oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którzy przez Maryję pokazywali nam drogę do świętości. Pragniemy prosić Boga, za wstawiennictwem Jego Matki – Maryi, aby oddalił od nas wszelkie niebezpieczeństwo, błogosławił nam i pomagał, abyśmy każdego dnia zdobywali świętość i pozwolili Duchowi Świętemu odmieniać oblicze naszego życia. Zgłębiając duchowe dziedzictwo Ojca Świętego św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia chcemy uczyć się całe swoje życie powierzać Bogu przez ręce Maryi – czytamy w komunikacie parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach

Wadowicka Pielgrzymka wyruszy do Częstochowy tradycyjnie 14 lipca, a do jasnogórskiego sanktuarium pielgrzymi dotrą 19 lipca.

Pielgrzymka zorganizowana zostanie z zachowaniem zaleceń sanitarnych, które pozwolą na bezpieczne przejście całego szlaku przez jej uczestników.

Przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Adam. W niedzielę poprzedzającą pielgrzymkę – 11 lipca oraz w poniedziałek i wtorek, będzie można w Bazylice złożyć intencje, które będą omadlane w czasie modlitwy różańcowej podczas pielgrzymki.

Szczegółowe informacje organizacyjne są dostępne na stronie: www.wadowicejp2.pl oraz na profilu Facebook – Bazylika Wadowice oraz Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz